Anna kedvenc ételei
Kislányom kedvenc ételeit gyűjtöttem össze, talán más anyukák is szívesen veszik e recepteket.
Anna kedvenc spagettije
Hozzávalók: egy csomag teljes kiőrlésű tészta (a spagettit szeretem a legjobban), 1 fej hagyma, 1 csomag tofu (a szupermarketekben többféle ízesítésű is kapható, válasszuk a füstöltet, vagy még egészségesebb a csemege tofu), 10 dkg paradicsompüré (ajánlom a bio változatot, amelyben cukoradalék sincsen, 1dl olívaolaj, szójamártás – szintén válasszunk fölösleges adalék nélküli, bio-változatot, 2-4 gerezd fokhagyma (attól függ, ki mennyire szereti a fokhagymát), ketchup (szintén válasszunk jó minőségűt), reszelésre alkalmas kemény sajt, vagy parmezán, oregano, light ételízesítő (a „light“ verzió nem tartalmaz glutamant), víz.
Az olajon megpirítjuk az apróra vágott hagymát, hozzáadjuk a paradicsompépet, egy kis szójamártást és a lereszelt tofut. Felöntjük vízzel, és hagyjuk kicsit főni. Hozzáadjuk a szétnyomott fokhagymát, az oregánót és az ételízesítőt. Eközben megfőzzük a spagettit és a tányéron még megízesítjük ketchuppal és reszelt sajttal.
Anna kedvenc szójafasírtja
Hozzávalók: 1 zacskó szója-granulátum, 1 nagy fej hagyma, 4-6 gerezd fokhagyma, light ételízesítő, víz, olaj, őrölt köménymag, majoránna, vagy más fűszer – ízlés szerint, 1 tojás, 2-3 Graham-kifli, zsemlemorzsa, zabpehely.
Az apróra vágott hagymát megpirítjuk, hozzáadjuk a szója-granulátumot és felöntjük annyi vízzel, hogy bőségesen belepje. Szétnyomott fokhagymával, ételízesítővel, őrölt köménymaggal, majoránnával ízesítjük. Állandó kavarás mellett hagyjuk, hogy az összes víz elpárologjon róla, utána kikapcsoljuk a tűzhelyet. Hagyjuk kicsit kihűlni, utána belekeverünk egy tojást és néhány vízben szétnyomkodott Graham-kiflit. Ahhoz, hogy fasírtokat tudjunk belőle formázni, zsemlemorzsával, vagy zabpehellyel sűrűsítjük, és a kész fasírtokat zsemlemorzsába forgatjuk, utána olajban aranybarnára sütjük. Tálalhatjuk petrezselymes krumplival, vagy natúr rizzsel, de finom hozzá bármilyen saláta köret.
Egy nagyon gyors spenótos tészta
Hozzávalók: teljes kiőrlésű tészta (spirál vagy masni alakú), spenót (legfinomabb az egyik igazán finom márka dobozos, adagolt fagyasztott spenótja), 3-4 gerezd fokhagyma, light ételízesítő, tejföl, reszelt sajt vagy parmezán.
A spenótot felolvasztjuk, edénybe tesszük, és a tűzön hagyjuk elpárologni belőle a vizet, amíg sűrű nem lesz. Hozzáadjuk a szétnyomott fokhagymát, és az ételízesítőt. A tésztát megfőzzük és a tányéron összekeverjük a spenóttal. Ízlés szerint tehetünk rá tejfölt, sajtot.
Jó étvágyat!
Hozzászólások
A rovat további cikkei
Cékla, a szuperzöldség
A céklát nem mindenki szereti, pedig egészséges, változatos módon készíthető el, és igenis finom. (Receptekkel)
2021.3.1. 1 31
Nincs farsang fánk nélkül
A vízkereszttől hamvazószerdáig, vagyis a húsvét előtti negyvenedik napig tartó időszak a bálozás, mulatozás, evés-ivás ideje. (Receptekkel)
2021.1.17. 20
Farsangoló
Farsangi ételekben nincs hiány: gondoljunk csak a többféle módon elkészíthető fánkokra, kocsonyákra, hideg és meleg ételekre. (Receptekkel)
2021.1.13. 13
Szilveszterezzünk!
A konyhában természetesen szilveszter idején sem tétlenkedhetünk.
2020.12.31. 1 16
Szilveszteri vendégváró egytálételek
Előre is elkészíthetők, és biztos sikert aratunk velük!
2020.12.28. 6
A jótékony étcsokoládé
Már régóta tartják az étcsokoládét az egyik legősibb gyógyszernek.
2020.12.12. 21
Az ünnep favoritja: a mézeskalács
Körülbelül tízéves lehettem, amikor december tájékán anyukám nagy meglepetésre ért haza.
2020.12.11. 10
A sokoldalú tök
Az ősz beköszöntével a boltok polcain megjelentek a különféle színű és méretű tökök, és jelen lesznek még jó ideig.
2020.12.2. 4
Piment: édes, fűszeres bor
Forralt bor receptje II. Richárd király udvarából, amit a mostani munkahelyi összejövetelekre is elkészíthetünk.
2020.12.1. 16