Sütőben sült rántott csirke


Busai Hajnalka Lilla  2016.5.5. 0:19

Finom, egyszerű étel "szagtalan" megoldással.

Imádod a rántott csirkét, de utálod, ha az egész konyha (rosszabbik esetben az egész lakás) olajszagban úszik? Nem szereted, ha tocsog az olajtól az étel? Itt egy egyszerű megoldás!


Hozzávalók: 8 db csirkecomb, 2-3 tojás, 1 dl olaj, só, liszt, zsemlemorzsa, 1 kk. pirospaprika, 1 kk. bors, ízlés szerint a panírba keverhető szezámmag, tökmag, zabpehely, ezekből is 1 kiskanál mennyiség az ideális adag

Sütési hőfok: 200 Celsius-fok
Sütési idő: 35-40 perc

Elkészítés:

Előkészítjük a panírt a szokásos módon (egyik tányérban liszt, a másikban tojás, a harmadikban zsemlemorzsa). A liszthez hozzákeverjük a pirospaprikát és a borsot, valamint ha újítani szeretnénk, a fent felsoroltakból (szezámmag, etc.) is keverhetünk bele. Az olajt a tojáshoz öntjük, és sózzuk. Alaposan, ám óvatosan, nehogy majonézalap legyen belőle, simára keverjük. Végül bepanírozzuk a húst a szokásos sorrendben: liszt-tojás-zsemlemorzsa.

Ezután fogjunk egy tepsit, és vékonyan kenjünk be az alját, valamint a falait olajjal – erre csak azért van szükség, nehogy véletlenül leégjen, vagy hozzátapadjon a hús a tepsi falához. A combokat tegyük bele úgy, hogy ne érjenek össze. Tegyük be a sütőbe sülni 35-40 perce. Félidőnél (15.-20 perc környékén) forgassuk meg a combokat, hogy a panír egyenletesen piros legyen, és biztosan ne ragadjon le.



Hozzászólások

@


A rovat további cikkei

A sokoldalú málna

Faar Ida

A málna a legfinomabb gyümölcsök egyike. Fogyasztható nyersen, de kiváló desszertalap is. (Receptekkel.)

2023.8.15.    2


Sütik váratlan vendégeknek

Jády Mónika

Ha már nincs annyi időnk, hogy szárazsüteményt gyúrjunk-sodorjunk-szaggassunk...

2023.8.2.   


Ki nem hagyható zöldségek

Faar Ida

Paprika, paradicsom – ha gyermekünk nyersen nem szereti, kínáljuk neki ételek hozzávalóiként.

2023.8.1.   


Barátkozzunk meg a padlizsánnal!

Faar Ida

Törökparadicsom vagy tojásgyümölcs néven is ismerhetjük ezt az egyik legfinomabb zöldségfélét. (Receptekkel)

2023.7.25.   


A mozzarella „árnyalatai"

A mozzarella Olaszországból indult hódító útjára, mára a világ minden pontján kedvelt alapanyag, az otthoni és az éttermi konyhákon egyaránt.

2023.7.23.   


Hűsítő nyári finomságok

Faar Ida

Vitathatatlanul tombol a nyár. Jólesik ilyenkor minden, ami hűsít.

2023.7.14.    12


A nyár illata

Faar Ida

A sárgabarack leginkább nyers állapotában fejti ki áldásos hatását, de számtalan formában hasznosíthatjuk még. (Receptekkel!)

2023.7.10.    9


Nyári kerti parti

Faar Ida

Nincs jobb annál, mint amikor egy dolgos hét után a megfáradt ember családi-baráti körben tölti el a pihenésre szánt hétvégét. (Receptekkel)

2023.7.7.    16


Nemcsak a tengerészek kedvence

Faar Ida

A spenót az egyik legegészségesebb kerti zöldségféle. Ha jól készítjük, nagyon finom! (Receptekkel)

2023.6.1.   


Répatorta

Oriskó Erzsébet

Most próbálkozzunk meg ezzel az egyszerű, de finom recepttel.

2023.2.1.   


Csicsókakrémleves

Konkoly Zoltán

Csicsókakrémleves füstölt túróval és chipsszel.

2023.1.20.   


Csodálatos gyümölcsünk: az alma

Faar Ida

Bátran állítható, hogy az alma az emberiség egyik legrégebbi, gyógyító hatással is rendelkező tápláléka. (Receptekkel)

2023.1.20.    13