Távkapcsolat
Egy őszinte történet, mely a valóságon alapszik.
Történt, hogy a Floridába utazásom előtt egy hónappal megismertem egy nagyon helyes, kedves, aranyos, őszinte fiút, akivel szinte azonnal egy hullámhosszon voltunk. Részéről talán szerelem volt első látásra, de részemről nem. Nekem idő kell ahhoz, hogy valakit tényleg megszeressek. Tetszett és jól éreztem magam vele, de az érzés, hogy kezd hiányozni, ha nem vagyok vele, hogy úgy érzem, kezdem megszeretni, csak három hét után jelentkezett. Pedig minden adandó alkalmat kihasználtunk az együttlétre, tudván, hogy egy hónap múlva már több ezer kilométer fog elválasztani minket, s csak egy év múlva láthatjuk újra egymást.
Majd eljött az utazás napja, s mi szomorú búcsút vettünk egymástól. Aztán megérkeztem New Yorkba, ami fantasztikus élményt jelentett, hiszen minden új, minden más volt. Az első egy-két napon nem is hiányzott különösebben a barátom, mivel nem volt időm ezen töprengeni, annyi újdonság, annyi új élmény vonta el a figyelmemet róla. Aztán a harmadik napon, amint New York utcáin sétáltunk, megláttam egy csókolózó párt. Akkor úgy éreztem, megszakad a szívem, és legszívesebben hazamennék.
Aztán elutaztam Floridába, a családhoz, akiknél egy évet töltöttem el, mint bébiszitter. Teltek-múltak a hetek, email emailt követett, és minden szabad percemet a barátommal töltöttem az interneten, ahol webkamerán keresztül beszélgettünk. Egy idő után azonban azt vettem észre, hogy már nem is hiányzik annyira, mint előtte, a végén meg már azt, hogy nem is érzek iránta semmit. Ez két hónap leforgása alatt történt. Megmondtam neki, mi a helyzet, és ezt így nem akarom folytatni. Ő elfogadta. Mit tehetett volna mást?
Azt gondoltam, azért ment ilyen könnyen a szakítás, mert csak egy hónapja ismertem, és még nem fűztek hozzá olyan erős szálak, hogy összetarthattak volna minket.
Időközben megismerkedtem Floridában egy fiúval, akivel végül összejöttünk, és egy párt alkottunk egészen a hazautazásomig, illetve még utána is. Vele először nem is akartam járni, de valahogy megfogott a stílusa, a humora, amivel levett a lábamról. De eltelt egy hónap, mire tényleg megszerettem. Kellemesen telt az a pár együtt töltött hónap, de tudtuk, hogy lassan lejár a szerződésem, és haza kell mennem. Szóba került, hogy Floridában maradok, végül mégis a hazatérés mellett döntöttem az iskola miatt. Úgy beszéltük meg, hogy befejezem a főiskolát (egy éve), és utána visszamegyek hozzá. Mindez nagyon szépen hangzott, és mindketten hittük is, hogy így lesz. Optimistán álltam a kérdéshez.
Aztán hazajöttem, és teltek-múltak a hetek nélküle. Rettenetesen hiányzott, sokat sírtam miatta. De, ahogy múlt az idő, kezdtem megszokni, hogy nincs velem, hogy csak telefonon tartjuk a kapcsolatot. Még mindig hiányzott, de már nem sírtam, és ha rossz kedvem volt ez miatt, gyorsan meg tudtam magam nyugtatni.
Tavaly októberben beadtam a vízumkérelmet, hogy kimegyek és meglátogatom, mert már nem bírtuk egymás nélkül. Pont kapóra jött, hogy a legjobb barátjának és a nővérének – akik nekem is ismerőseim –, esküvője lesz, így még meghívólevelet is kaptam. Sajnos azonban elutasították a kérelmemet, és maradnom kellett. Akkor megbeszéltük, különválnak útjaink, és ha netalántán úgy alakulnának a dolgok, hogy ki tudok menni hozzá, akkor mindent újra kezdünk, vagy folytatjuk, ahol abbahagytuk. Úgy gondoltuk, nem várhatjuk el a másiktól, hogy ölbe tett kézzel várjon, és nem akartuk egymást megcsalni sem, így hát a szakítás mellett döntöttünk.
Azonban meg kell, hogy mondjam, már a vízumkérelem beadásakor is voltak kételyeim a kapcsolatunkkal kapcsolatban. Már nem voltak olyan erősek az érzelmeim, és rájöttem, biztos nem tudok várni még egy évet. Azért, mert ha van valakim, akkor szükségem van arra, hogy velem legyen, hozzábújhassak, közösen töltsük az időt stb. Ha egyedül vagyok – úgy értem, hogy éppen nincs párom –, akkor nem érzem jól magam, hiányzik a társ. Nem bírom túl sokáig partner nélkül. Kell valaki, akinek elmondhatom a gondomat-bajomat, akivel együtt szórakozhatok, aludhatok, tévézhetek. Valaki, aki ott van mellettem. Akiről tudom, ha éppen nem is vagyunk együtt, de pár órán/napon belül biztos látjuk egymást, nem pedig csak hónapok múlva.
Persze vannak az embernek barátai, szülei, testvérei, akikkel megbeszélheti a problémáját, vagy eldicsekedheti a boldogságát, sikerét, de az nem olyan, mint egy partner.
Az ember egy idő után akaratlanul is keresi a férfiak/nők társaságát, egy kis flört még nem a világ vége, és szerintem ez normális. Az emberek vágynak arra, hogy elismerjék a tehetségüket, szépségüket, jó humorukat. Jól esik nekik. Ezek hozzátartoznak az élethez. Az ember alapvetően társas lény, nem magányra született. S mivel ezt így gondolom, tudom, hogy nem lesz többé távkapcsolatom!
Közben újra egymásra találtunk az első „távkapcsolatomból” származó barátommal, akivel csupán egy hónapig voltunk együtt, mielőtt elutaztam. Most talán még nagyobb lánggal ég a szerelem köztünk, mint akkor.
Ebből azt a következtetést vontam le, hogy talán nem működnek a távkapcsolatok, de újrakezdve vagy folytatva (természetesen, ha mindketten úgy akarják, és érdemesnek tartják) még minden jóra fordulhat. Újra meg lehet ismerni a másikat, szembesülni a múlttal, amit együtt töltöttünk, feleleveníteni a régi szép emlékeket…
Persze ez csak az én tapasztalatom, és biztos vannak kivételek, de ahogy mondani szokás: „A kivétel erősíti a szabályt.”
Hozzászólások
Kapcsolódó cikkek
Szerelem és távolság
Vajon miként hat a távolság a szerelemre? Megerősíti, vagy meggyengíti azt?
2008.2.19. 1 3
Zsák a foltját
Mikor szerelmesek leszünk, hajlamosak vagyunk arra, hogy senkire se hallgassunk…,
2008.2.16.
Lazuló kötelékek
A szerelem nem ismeri az országhatárokat, nem zavarja a távolság, az idegen kultúra, a más és más szokások.
2008.2.13.
Próbatétel
Amikor Írországba készültem, a barátaim sokat ugrattak, hogy majd egy vörös, szeplős gróffal térek haza…
2008.2.10.