5+1 tipp szemszárazság ellen
A bezártság annyi mindenen kívül a szemünknek sem tett jót.
A vírushelyzet és a karantén ugyan oldódni látszik, de a bezártság nem csak a hangulatunkra nyomta rá a bélyegét, hanem a szemünknek sem tett jót. A sok képernyő és monitor előtt töltött idő miatt egyre többen küzdenek szemszárazsággal és szemproblémákkal. Pedig a száraz, égő szem nem csak kellemetlen tünet, de tartós fennállása növelheti a szemet érintő bakteriális és vírusos fertőzések kockázatát is. Sebő Zsuzsa gyermekorvos-homepata összegyűjtött 5+1 tippet, amivel elkerülhetjük a szemszárazságot!
1. Pislogjunk többet!
A képernyőt nézve sokkal kevesebbet pislogunk, így a szemünk is könnyebben kiszárad, érdemes tehát tudatosan és rendszeresen pislogni, illetve, pihentetni a szemünket. Ha ennek ellenére estére vörös a szemünk, égő érzést tapasztalunk, a szemvidító fű alapanyagból készült (euphrasia) homeopátiás szer hozhat enyhülést. Ha a szemben homokszemcse érzést tapasztalunk, és a szem intenzíven piros, fájdalmas, főleg a szemgolyó mozgatásakor, akkor az aconitum alapanyagból készült szer fog segíteni.
2. Vegyünk példát a sasoktól!
A szemünk alapvetően a horizont nézésére “optimalizált”, így a sok közelre nézés megerőlteti. Ha elfáradtunk, próbáljuk ki a sasmadár technikát, nézzünk a távolba, messzebb lévő épületekre vagy tárgyakra fókuszáljunk. A fáradt szem regenerációját a ruta alapanyagból készült homeopátiás szer is segítheti.
3. Irány a szabad!
A kék fény szemre gyakorolt hatását regenerálja a természetes napfény. Igyekezzünk minél több időt tölteni a szabadban! Figyeljünk rá, hogy eső és szél esetén érdemes napszemüveget hordani, ezzel is védve szemünket a káros hatásoktól. Érdemes továbbá egy védőszemüveget is beszerezni, amely szűri a monitorok által kibocsátott káros fényt, illetve csökkenti a könny párolgását is.
4. Kevesebb kávé, sok víz
Az enyhe mértékű kiszáradás tovább ronthatja a szemszárazság tüneteit, ezért ügyeljünk arra, hogy elég folyadékot igyunk! A koffeintartalmú italok és ételek hozzájárulhatnak a dehidratáltsághoz, úgyhogy lehetőleg kerüljük ezek fogyasztását, amíg jobban nem érezzük magunkat!
5. A párásítás életmentő
A lakásban lévő száraz levegő szintén rossz hatással van a szem állapotára, ezért érdemes párásítót használni. Ha nem szeretnénk drága készüléket beszerezni, vegyük körbe magunkat szobanövényekkel, hiszen azok növelik a levegő páratartalmát. Az orchidea és az aloe vera például tökéletes választás lehet!
5+1 Meleg borogatás
A hagyományos házi praktikák mindig beválnak! A meleg borogatás enyhíti a tüneteket, fokozza a vérkeringést, ezáltal elősegítve a gyógyulást. Tegyünk meleg vízbe mártott tiszta, puha anyagot a szemünkre 8-10 percre. Naponta akár kétszer-háromszor is ismételhetjük.
Hozzászólások
A rovat további cikkei
Ne pánikoljunk!
Pánikban a viselkedési normákat felülírja a túlélési ösztön, az ember, magatartása teljesen megváltozik. Sokan a hisztériához hasonlítják.
2024.8.21.
Allergia és természetgyógyászat
Minden allergiás reakció az immunrendszer védekező mechanizmusainak túlzott megnyilvánulása.
2024.7.31. 5
Fogamzásgátlás: pro és kontra
Egy nő két dolog miatt képes mindenre: hogy legyen gyermeke, vagy, hogy ne.
2024.7.15.
Ekcéma, a gyerekkor bőrbetegsége
A kisgyemekes anyukák gyakori témája, hogy a gyermekük ekcémás.
2024.4.10.
A számítógéphasználat ártalmai
Betegségek és sérülések, amelyeket a számítógép intenzív használata okozhat. A számítógép rendszeres, napi több órás használata számos betegség kialakulásához vezethet...
2024.3.1.
Előadás testmozgással
A közelmúltban Szolnokon Nagy-Bana Zsanett tartott előadást a demenciáról az érdeklődőknek. Részletek a cikkben.
2024.2.15.
Alvászavarban küzdőknek
Alvászavarban küzdőknek erősen ajánlott megismerkedni a CBD olajokkal
2023.11.25.
A mellciszta felszívódása
Mi segítheti a mellciszta felszívódását? Manapság a mell cisztásodása egyre gyakoribb jelenség a nők körében.
2023.6.17.
A torokfájás természetes gyógymódjai
Télen szinte folyamatosan jelen van az életünkben a torokfájás, amely leggyakrabban a megfázás és az influenza egyik tünete.
2023.1.10.