Fogyókúrázóknak


  2009.6.24. 17:02

Néhány tanács a sikeres fogyókúrához.

1. Ne éhezzen, ne koplaljon!
Amikor koplalunk, szervezetünk elsősorban az izmokat kezdi el leépíteni, egyúttal lelassul az anyagcsere is. Amikor a test táplálékhoz jut, először a zsírraktárak töltődnek fel, így gyorsan visszaszedjük a leadott kilókat, fellép a jojó-effektus.

2. Végezzen részletes testösszetétel elemzést!
Ma már a szakemberek nem a BMI index alapján állapítják meg, ki mennyire túlsúlyos vagy alultáplált, mert a kizárólag testmagasságon alapuló módszer nem veszi figyelembe az egyéni adottságokat, a csontozatot, az izomzatot. Az edzőtermekben, fogyókúra központokban található készülékekkel pontosan meghatározható, ténylegesen mennyit kell leadni, illetve, hogy min kell változtatni.

3. Kezdje a kúrát egy alapos béltisztítással!
Egyre ismertebb az a tény, hogy egy ember bélrendszerében 2-6 kilónyi salakanyag található. Ha a belekre letapadt salakanyagoktól megszabadulunk, javul az emésztés, a tápanyagok feldolgozása, a káros anyagok lebontása. A béltisztítást lehet keserűsóval vagy gyógyvizekkel végezni, de akár választhatjuk a colon hidroterápiát is. (Ez utóbbi előtt azonban okvetlenül konzultáljon kezelőorvosával!)

4. Válasszon olyan módszert, amivel már az első két hétben legalább 3-4 kilót fogyhat!
Ha már a kúra elején sikereket ér el, motiváltabb lesz, hogy folytassa a kilók leadását egészen az ideális testsúly eléréséig. (Más szakértők szerint a lassú fogyás a tartósabb, mivel a gyorsan leadott kilók gyorsabban „visszajönnek”. Közismerten ezt nevezik jojó-effektusnak. Tehát inkább legyünk türelmesebbek és kitartóbbak, az eredmény sokkal maradandóbb lesz.)

5. Magas mennyiségű és jó minőségű fehérjebevitelen alapuló táplálkozást kövessen!
Ez elengedhetetlen az izomzat megtartásához, a szervezet megfelelő működéséhez, az anyagcsere-folyamatok problémamentes működéséhez.

6. Fogyasszon a szokottnál nagyobb mennyiségű vitamint és ásványi anyagot!
A diéta során a zsírszövetben raktározott méreganyagok felszabadulnak. A szervezetbe kerülő szabadgyökök akár a zsírégetés folyamatát is akadályozhatják, ezért olyan fontos ezeket antioxidánsokkal megkötni/semlegesíteni.

7. Fogyasszon sok folyadékot!
A méreganyagok szervezetből való kiürülése miatt is fontos a megfelelő folyadékbevitel. Akár olyan módszert is választhatunk, melyben nem fogyasztható szilárd táplálék, így a szervezetnek nem kell a hatalmas mennyiségű salakanyag kiválasztásával bajlódni. Ebben az esetben azonban jó minőségű magas fehérjetartalmú turmixport válasszunk, hogy megfelelő mennyiségű protein jusson be a szervezetünkbe, és így csak zsírból és ne izomból fogyjunk.

8. Vigyázzon bélflórája egészségére is!
Fogyasszon olyan enzimes terméket, melyek megőrzik a bélflórát, megakadályozzák annak károsodását, valamint segítik a diéta alatt bevitt jó minőségű tápanyagok hasznosulását. Ajánlatos acidofillus baktériumot tartalmazó kapszulákat szedni.

9. Keressen társakat!
Ha nem egyedül, hanem legalább egy barátjával, ismerősével, családtagjával kezd bele a kúrába, könnyebb az esetleges holtpontokon átlendülni, lesz kivel megbeszélni a tapasztalatokat. Az interneten is számos olyan oldal van, ahol más fogyókúrázókkal beszélgethet és szakemberektől is kérdezhet



Hozzászólások

@


A rovat további cikkei

Tippek a fokozatos változtatáshoz

Megvonás helyett jutalmazás: legyen szó fogyásról, mozgásról, egészségről, érd el a céljaid úgy, hogy közben még jól is érzed magad!

2025.1.12.   


Pszichológiai segítség

Az élet olykor nehézségekkel és érzelmi kihívásokkal állít szembe, amelyek megoldásához külső segítségre lehet szükség. Mikor érdemes pszichológushoz fordulni, hogyan választhatjuk ki a számunkra megfelelő szakembert?

2025.1.10.   


Őrizzük meg ízületeink egészségét!

A szakértő tippjei arró, hogyan őrizzük meg ízületeink egészségét télen is.

2025.1.2.   


Új év, új szokások

Sajtóhír

Legyen az egészséges és józan önszeretet és az öngondoskodás az újévi fogadalmunk!

2025.1.1.   


Nők és a fizikoterápia

PR-cikk

3 dolog, amivel a nők a leggyakrabban fizikoterápiára járnak, ami az egyik leggyakrabban alkalmazott módszer a mozgásszervi problémák enyhítésére. Különösen a nők körében népszerű.

2024.12.11.   


Miért ferdül el a gerincünk?

PR-cikk

Miért alakul ki a gerincferdülés, és mit tehetünk ellene?

2024.11.21.   


Házi praktikák

Rajczi Viktória

Immunerősítésre és a meghűléses betegségek lerövidítésére.

2024.11.10.    22


Ne pánikoljunk!

Dr. Horváth Mária okleveles ápolónő

Pánikban a viselkedési normákat felülírja a túlélési ösztön, az ember, magatartása teljesen megváltozik. Sokan a hisztériához hasonlítják.

2024.8.21.   


Allergia és természetgyógyászat

Dr. Tóth Erzsébet orvos

Minden allergiás reakció az immunrendszer védekező mechanizmusainak túlzott megnyilvánulása.

2024.7.31.    5


Fogamzásgátlás: pro és kontra

Dr. Horváth Mária okleveles ápolónő

Egy nő két dolog miatt képes mindenre: hogy legyen gyermeke, vagy, hogy ne.

2024.7.15.   


Ekcéma, a gyerekkor bőrbetegsége

Dr. Horváth Mária okleveles ápolónő

A kisgyemekes anyukák gyakori témája, hogy a gyermekük ekcémás.

2024.4.10.   


A számítógéphasználat ártalmai

PR-cikk

Betegségek és sérülések, amelyeket a számítógép intenzív használata okozhat. A számítógép rendszeres, napi több órás használata számos betegség kialakulásához vezethet...

2024.3.1.