Fogyókúrázóknak
Néhány tanács a sikeres fogyókúrához.
1. Ne éhezzen, ne koplaljon!
Amikor koplalunk, szervezetünk elsősorban az izmokat kezdi el leépíteni, egyúttal lelassul az anyagcsere is. Amikor a test táplálékhoz jut, először a zsírraktárak töltődnek fel, így gyorsan visszaszedjük a leadott kilókat, fellép a jojó-effektus.
2. Végezzen részletes testösszetétel elemzést!
Ma már a szakemberek nem a BMI index alapján állapítják meg, ki mennyire túlsúlyos vagy alultáplált, mert a kizárólag testmagasságon alapuló módszer nem veszi figyelembe az egyéni adottságokat, a csontozatot, az izomzatot. Az edzőtermekben, fogyókúra központokban található készülékekkel pontosan meghatározható, ténylegesen mennyit kell leadni, illetve, hogy min kell változtatni.
3. Kezdje a kúrát egy alapos béltisztítással!
Egyre ismertebb az a tény, hogy egy ember bélrendszerében 2-6 kilónyi salakanyag található. Ha a belekre letapadt salakanyagoktól megszabadulunk, javul az emésztés, a tápanyagok feldolgozása, a káros anyagok lebontása. A béltisztítást lehet keserűsóval vagy gyógyvizekkel végezni, de akár választhatjuk a colon hidroterápiát is. (Ez utóbbi előtt azonban okvetlenül konzultáljon kezelőorvosával!)
4. Válasszon olyan módszert, amivel már az első két hétben legalább 3-4 kilót fogyhat!
Ha már a kúra elején sikereket ér el, motiváltabb lesz, hogy folytassa a kilók leadását egészen az ideális testsúly eléréséig. (Más szakértők szerint a lassú fogyás a tartósabb, mivel a gyorsan leadott kilók gyorsabban „visszajönnek”. Közismerten ezt nevezik jojó-effektusnak. Tehát inkább legyünk türelmesebbek és kitartóbbak, az eredmény sokkal maradandóbb lesz.)
5. Magas mennyiségű és jó minőségű fehérjebevitelen alapuló táplálkozást kövessen!
Ez elengedhetetlen az izomzat megtartásához, a szervezet megfelelő működéséhez, az anyagcsere-folyamatok problémamentes működéséhez.
6. Fogyasszon a szokottnál nagyobb mennyiségű vitamint és ásványi anyagot!
A diéta során a zsírszövetben raktározott méreganyagok felszabadulnak. A szervezetbe kerülő szabadgyökök akár a zsírégetés folyamatát is akadályozhatják, ezért olyan fontos ezeket antioxidánsokkal megkötni/semlegesíteni.
7. Fogyasszon sok folyadékot!
A méreganyagok szervezetből való kiürülése miatt is fontos a megfelelő folyadékbevitel. Akár olyan módszert is választhatunk, melyben nem fogyasztható szilárd táplálék, így a szervezetnek nem kell a hatalmas mennyiségű salakanyag kiválasztásával bajlódni. Ebben az esetben azonban jó minőségű magas fehérjetartalmú turmixport válasszunk, hogy megfelelő mennyiségű protein jusson be a szervezetünkbe, és így csak zsírból és ne izomból fogyjunk.
8. Vigyázzon bélflórája egészségére is!
Fogyasszon olyan enzimes terméket, melyek megőrzik a bélflórát, megakadályozzák annak károsodását, valamint segítik a diéta alatt bevitt jó minőségű tápanyagok hasznosulását. Ajánlatos acidofillus baktériumot tartalmazó kapszulákat szedni.
9. Keressen társakat!
Ha nem egyedül, hanem legalább egy barátjával, ismerősével, családtagjával kezd bele a kúrába, könnyebb az esetleges holtpontokon átlendülni, lesz kivel megbeszélni a tapasztalatokat. Az interneten is számos olyan oldal van, ahol más fogyókúrázókkal beszélgethet és szakemberektől is kérdezhet
Hozzászólások
A rovat további cikkei
A fülzúgásról hangosan
Sokak életét keseríti meg az állandó jellegű fülzúgás. A folyamatos csengő, morajló, kattogó, sípoló hang...
2021.2.15.
Gyógyító növényeink 3.
A gyógynövényeket alapanyagként világszerte alkalmazza például a gyógyszeripar, a szépségipar és az élelmiszeripar is.
2020.11.17.
Megelőzhető a mensturációs kín
Szakértők szerint tízből négy nő napjait keseríti meg minden hónapban a menstruáció, melyet a szakma a csalódott méh könnyeként is nevez.
2020.11.15.
Csökkenthető a gyógyszerfogyasztás?
Vajon változtak az e-recept bevezetésével a gyógyszerfogyasztási szokásaink?
2020.11.7.
Gyógyító növényeink 2.
Lássunk néhány növényt, melyek a konyhában fűszerként is megállják a helyüket!
2020.10.25.
Gyógyító növényeink 1.
Ismerkedjünk meg a felmenőink által olyan jól ismert és használt gyógynövényeinkkel!
2020.10.6.
Vírus kontra vírus
Az idén, mint minden más, bonyolultabb lesz az influenza lecsengése is. Egyszerre van ugyanis jelen a koronavírus és az influenzavírus is az életünkben.
2020.9.28.
Ne pánikoljunk!
Pánikban a viselkedési normákat felülírja a túlélési ösztön, az ember, magatartása teljesen megváltozik. Sokan a hisztériához hasonlítják.
2020.9.9.
Fogamzásgátlás – férfiaknak
Előzőleg már foglalkoztunk a női fogamzásgátlással, most vegyük górcső alá a férfiak fogamzásgátlási lehetőségeit!
2020.8.31.
Fogamzásgátlás: pro és kontra
Egy nő két dolog miatt képes mindenre: hogy legyen gyermeke, vagy, hogy ne.
2020.7.7.
Ekcéma, a gyerekkor bőrbetegsége
A kisgyemekes anyukák gyakori témája, hogy a gyermekük ekcémás.
2020.6.30.