Japán zöld tea


Nyitrai Angelika  2009.2.17. 12:09

A harmadik évezred italaként számon tartott tea gyógyítja és megelőzi a daganatos megbetegedéseket, meghosszabbítja az életet.

A Sayonara, japán zöld tea, frissen tartva szellemünket véd az elbutulástól, ideális a szív és érrendszeri megbetegedések – infarktus, érszűkület, agyvérzés – megelőzésére, de gyógyítja a cukorbetegséget, fejfájást, migrént. Növeli a szervezet ellenálló-képességét, kimossa a méreganyagokat a szervezetből, helyreállítja a vérnyomást. Csodálatra méltó a mellékhatások nélküli gyulladáscsökkentő (antibiotikus) és gombaölő tulajdonsága is. Megöli a vírusokat, csökkenti a fogszuvasodást, ínysorvadást, megszüntetve a kellemetlen szájszagot. Stimulálja az idegrendszert, gyógyítja az égési sebeket és különböző bőrbetegségeket, valamint csökkenti a koleszterinszintet. Véd a vese- és epekövek kialakulásától, helyreállítja a belek mikroflóráját, ami különösen fontos antibiotikumos és más gyógyszeres kezelések után. Gátolja a bomlási folyamatok kialakulását a belekben, ideális lenne minden étkezés után fogyasztani belőle egy csészével.

Mielőtt bárki is azt gondolná, hogy már megint egy drága csodaszerről van szó, a kételyeket eloszlatva, a tea egyáltalán nem drága és nem is csodaszer. Mindenki számára elérhető áron 1 doboz 4 db tasakot tartalmaz, 1 tasakból 100 csésze tea készíthető és akár több hónapra is elegendő. Betartva az adagolást a tea igazán kellemes ízű. Fél műanyag kanál teaport leöntünk 2-3 dl vízzel, elkeverjük, nem szűrjük le, melegen fogyasztjuk, a keletkezett „zaccot” újra leönthetjük, nem édesítjük! Napi 3 csésze tea fogyasztása ajánlott.

Maga a Sayonara szó, japánul köszönést jelent – viszlát betegségek! A japánokat tartják bolygónk legegészségesebb nemzetének, melyet elképesztő vitalitásuknak, egészséges életmódjuknak, gondolkodásmódjuknak és mérhetetlen szerénységüknek köszönhetnek. A keleti orvostudomány más irányzatú – és, hogy helyes, azt a gyakran gondokkal küszködő és megoldást nem lelő nyugati orvoslásnak is el kell ismernie.

Nem elég bekapni néhány pirulát és várni a csodát, hogy holnapra meggyógyulok. A gyógyítás művészete abban rejlik, hogy együtt tudjunk működni testünk öngyógyító folyamataival, változtatva táplálkozási szokásainkon és életmódunkon, megtisztítva szervezetünket a méreganyagoktól felvehetjük a harcot a betegségek ellen. Ebben segítségünkre lehet a fentiekben már említett zöld tea, amely mivel nem fermentálódott, mint a fekete teák, megőrizte zöld színét és csodálatos hatóanyagát (röv. EGCG – amely meggátolja a rákos sejteket abban, hogy az egészséges sejtekre rákapcsolódjanak).

Akik sok időt töltenek számítógép és mobiltelefon társaságában, rendszeresen fogyasszák ezt a teát, megvédve magukat azoktól a káros sugárzásoktól, amelyeket ezek a gépek kibocsátanak. A tea háromszor több C-vitamint tartalmaz, mint a citrom, és B-vitamin tartalmával semmilyen más növény nem versenyezhet. A benne levő E-vitamin lassítja a sejtek öregedési folyamatát. A teában lévő koffein kíméletesen serkenti az idegrendszert, nem olyan erős, mint a kávé, ezért gyerekek is fogyaszthatják, kétéves kortól. Az idős embereknél nem árt az óvatosság az első napokban, mivel az erősen szennyezett érfalak lerakódásai hamar tisztulni kezdenek, és ez fejfájást, enyhe rosszullétet okozhat.

A teát külsőleg is alkalmazhatjuk: kávédarálón ledarálva port kapunk, ami hintőporként a lábunkra szórva megszünteti a láb izzadását, a fájós fog mellé rakva megszünteti a fájdalmat (20 perc elteltével a port köpjük ki). De a főzettel borogathatunk fáradt szemet, naptól leégett bőrt, sőt lábfürdőként is alkalmazhatjuk, felfrissíti az elfáradt végtagokat.

Charles Darwin régen megmondta: „Egy nap az orvostudomány a betegségek, megelőzéséről szól majd, és nem a gyógyításról! Az ember azért születik, hogy egészséges legyen és a legjobb orvosság, amit ismerek, az aktív és intelligens hozzáállás a természethez.”



Hozzászólások

@


A rovat további cikkei

Ekcéma, a gyerekkor bőrbetegsége

Dr. Horváth Mária okleveles ápolónő

A kisgyemekes anyukák gyakori témája, hogy a gyermekük ekcémás.

2024.4.10.   


A számítógéphasználat ártalmai

PR-cikk

Betegségek és sérülések, amelyeket a számítógép intenzív használata okozhat. A számítógép rendszeres, napi több órás használata számos betegség kialakulásához vezethet...

2024.3.1.   


Előadás testmozgással

Sajtóhír

A közelmúltban Szolnokon Nagy-Bana Zsanett tartott előadást a demenciáról az érdeklődőknek. Részletek a cikkben.

2024.2.15.   


Alvászavarban küzdőknek

PR-cikk

Alvászavarban küzdőknek erősen ajánlott megismerkedni a CBD olajokkal

2023.11.25.   


A fehérbot világnapja

Sajtóhír

Zsúfolásig megtelt a terem a látássérültek rendezvényén Szolnokon.

2023.10.19.   


Hogy ne fájjon a fejünk!

Dr. Tóth Erzsébet orvos

Tanácsok a fejfájás megelőzéséhez és gyógyításához.

2023.9.11.   


A McKenzie-torna jótékony hatása

PR-cikk

Tapasztalatok és eredmények a hátproblémák kezelésében.

2023.8.14.   


A mellciszta felszívódása

PR-cikk

Mi segítheti a mellciszta felszívódását? Manapság a mell cisztásodása egyre gyakoribb jelenség a nők körében.

2023.6.17.   


A torokfájás természetes gyógymódjai

Télen szinte folyamatosan jelen van az életünkben a torokfájás, amely leggyakrabban a megfázás és az influenza egyik tünete.

2023.1.10.   


Alvászavarok kezelése

Milyen következményei lehetnek a folytonos kialvatlanságnak?

2022.11.30.   


Október az idősek hónapja

Dr. Horváth Mária okleveles ápolónő

Nekik még fontos a személyes kapcsolat, a nagy beszélgetések.

2022.10.26.   


Allergia elleni szemcsepp

PR-cikk

Szemcsepp allergiára – melyiket válasszuk a felhozatalból?

2022.7.27.