Őszi immunerősítés
Ősz van: a természettel együtt nekünk is alkalmazkodnunk kell a rossz időhöz...
...hogy ne betegedjünk meg egykönnyen. Ennek érdekében fel kell készíteni az immunrendszerünket a hőingadozásokra, a környezetünkből leselkedő baktérium- és vírustámadásokra, az őszi átállással járó idegrendszeri megterhelésekre.
Immunrendszerünk működése szorosan összefügg életmódunkkal, ezért törekednünk kell a helyes életmód alapelveinek betartására.
• Minőségileg és mennyiségileg helyes étrendre van szükségünk, amely megfelelő arányban tartalmazza a tápanyagokat, a vitaminokat, ásványi-anyagokat, rostokat, esszenciális zsírsavakat.
• Ügyelni kell a megfelelő folyadékbevitelre: a dehidratáltság gyengíti a nyálkahártyák védekező-képességét, a kórokozók könnyebben találnak behatolási kaput szervezetünkbe.
• Növeljük az A-, C-, E-vitamin bevitelt. Ennek érdekében fogyasszunk savanyított káposztát, vöröskáposztát, céklát, sárgarépát, citrusféléket és olajos magvakat – nyersen vagy kíméletesen elkészítve.
• Lehetőség szerint töltsünk minél több időt a szabad levegőn – az étkezések utáni séta (szundikálás helyett) kiváló immunerősítő hatással bír.
• Fogyasszunk minél több teljes kiőrlésű kenyeret (tönköly) és csíráztatott gabonát.
• Érdemes kipróbálni a homoktövis, pirosszőlőhéj-kivonat, aloé, keskeny- és bíborkasvirág kúraszerű használatát, de segítséget nyújtanak a különböző klorofill-források, a méz, propolisz, virágpor, méhpempő, és a csipkebogyó is.
• Kiváló természetes antibiotikumok a hagymafélék: fokhagyma, vöröshagyma, lilahagyma.
• Emeli a védekezőképességet a különböző omega3-források fogyasztása: lenmagolaj, csíraolajok.
• Együnk minél több probiotikus készítményt: bélrendszerünk egészsége immunrendszerünk egészségének záloga.
• Nagyon jó hatásúak a különböző illóolajok: eukaliptusz, édeskömény, levendula, citromfű, borsmenta, rozmaring…
• Kerüljük a stresszt, tanuljunk meg lazítani – teremtsünk egyensúlyt a munka és a pihenés között, legyen ez bármennyire is nehéz feladat.
Hozzászólások
A rovat további cikkei
Tippek a fokozatos változtatáshoz
Megvonás helyett jutalmazás: legyen szó fogyásról, mozgásról, egészségről, érd el a céljaid úgy, hogy közben még jól is érzed magad!
2025.1.12.
Pszichológiai segítség
Az élet olykor nehézségekkel és érzelmi kihívásokkal állít szembe, amelyek megoldásához külső segítségre lehet szükség. Mikor érdemes pszichológushoz fordulni, hogyan választhatjuk ki a számunkra megfelelő szakembert?
2025.1.10.
Őrizzük meg ízületeink egészségét!
A szakértő tippjei arró, hogyan őrizzük meg ízületeink egészségét télen is.
2025.1.2.
Új év, új szokások
Legyen az egészséges és józan önszeretet és az öngondoskodás az újévi fogadalmunk!
2025.1.1.
Nők és a fizikoterápia
3 dolog, amivel a nők a leggyakrabban fizikoterápiára járnak, ami az egyik leggyakrabban alkalmazott módszer a mozgásszervi problémák enyhítésére. Különösen a nők körében népszerű.
2024.12.11.
Ne pánikoljunk!
Pánikban a viselkedési normákat felülírja a túlélési ösztön, az ember, magatartása teljesen megváltozik. Sokan a hisztériához hasonlítják.
2024.8.21.
Allergia és természetgyógyászat
Minden allergiás reakció az immunrendszer védekező mechanizmusainak túlzott megnyilvánulása.
2024.7.31. 5
Fogamzásgátlás: pro és kontra
Egy nő két dolog miatt képes mindenre: hogy legyen gyermeke, vagy, hogy ne.
2024.7.15.
Ekcéma, a gyerekkor bőrbetegsége
A kisgyemekes anyukák gyakori témája, hogy a gyermekük ekcémás.
2024.4.10.
A számítógéphasználat ártalmai
Betegségek és sérülések, amelyeket a számítógép intenzív használata okozhat. A számítógép rendszeres, napi több órás használata számos betegség kialakulásához vezethet...
2024.3.1.