Látássérültek rehabilitációja
Lezárult a látássérültek elemi rehabilitációjára kiírt pályázatok elbírálása, a kormány 600 millió forinttal támogatja a szolgáltatást.
Szolnokon is folytatódik a látássérültek elemi rehabilitációja. Pénteken a Vakok és Gyengénlátók Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Egyesülete által fenntartott JNSZMVAKOK Elemi Rehabilitációs Központban tett látogatás Fülöp Attila, a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára.
Az eseményen az államtitkár bejelentette, hogy lezárult a látássérültek elemi rehabilitációjára kiírt pályázatok elbírálása, a kormány 600 millió forinttal támogatja a szolgáltatást. A döntés értelmében az országban 11 szolgáltató 22 helyszínen végzi majd a rehabilitációs tevékenységet a következő hároméves ciklusban. A szolnoki központ 35.361.364 forintot nyert a pályázaton, így tovább tud működni ez a vármegyeszékelyi centrum is.
Három éve teremtették meg a szolgáltatás törvényi biztonságát a „tereptapasztalatokat” figyelembe véve, civil szervezetekkel együttműködve. Így azok a látássérültek, akiknek az egészségügy által nyújtott ellátáson túl a mindennapi élethez és munkába álláshoz szüksége van látásrehabilitációra, azt a civil szolgáltatókon keresztül igénybe tudják venni – tette hozzá Fülöp Attila.
Az eseményen jelen volt Dr. Kállai Mária, a térség országgyűlési képviselője és Szalay Ferenc, Szolnok polgármestere is.
–A kormány szerteágazó gondoskodási rendszert épített ki Magyarországon, amely a segítségnyújtáson túl közösséget és értéket is teremt – emelte ki az országgyűlési képviselő.
Szalay Ferenc, Szolnok polgármestere elmondta: ahogy a kormánynak, úgy a városoknak is kötelességük a fogyatékkal élőkkel együtt gondolkodni. Szolnokon ezt a szándékot számos példaértékű program testesíti meg. – A polgármesteri hivatal Jogi Osztályának egyik kiváló munkatársa, Dr. Simon Gergely maga is látássérült, aki sokoldalú kolléga és a szakterületén remekül helytáll, büszkék vagyunk rá – tette hozzá a polgármester.
– Tavaly Nagy Zsuzsanna szakmai vezetőnk irányításával 52 látássérült személynek tudtunk segítséget nyújtani összesen 2 802 órában. A központunk 16 év feletti látássérült személyeknek tud nyújtani többféle segítséget a mindennapi életben való boldoguláshoz. Az elemi rehabilitációs szolgáltatás sokat segíthet egy látássérültnek például: a mosás, a vasalás, az alapvető főzési és sütési technikák megtanulásában vagy újra tanulásában. Emellett a fehérbotos közlekedésben, új útvonalak megtanulásában is. Mindezek elősegítik sorstársaim önállóságát és életminőségének javítását, amit nagyon fontosnak tartok – mondta Pesti Zoltánné, az egyesület elnöke.
Hozzászólások
A rovat további cikkei
Gálával és díjátadóval ünnepeltek
Tudósítás a Szolnokban rendezett nagyszabású rendezvénysorozatról.
2024.9.23.
Kire bízzuk házi kedvencünket?
Mi legyen a kisállattal, ha nem tudod magaddal vinni a nyaralásra?
2024.7.14.
Fények vakondja 2024: győztesek
Kihirdették a Fények vakondja irodalmi pályázat idei győzteseit. Részletek a cikkben.
2024.4.12.
Jogi tanácsadás a Vakok Egyesületénél
A Vakok és Gyengénlátók Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Egyesülete kereken tíz éve működtet jogi tanácsadást, ezzel is segítve a vármegyében élő látássérülteket, ha eltévednek a folyton változó jogszabályok hálójában.
2024.3.9.
Tapintható történelem
Egy nem mindennapi interaktív tárlatvezetés látássérülteknek, melynek apropóját a szolnoki csata 175. évfordulója adta.
2024.3.7.
Látássérültek kézműveskedtek
A Vakok és Gyengénlátók Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Egyesületének Móra Közösségi Terében Szolnokon kézműves foglalkozást tartottak látássérülteknek, a közelmúltban.
2024.2.18.
Készüljünk fel a téli autózásra!
Így készítsük fel az autónkat a téli kirándulásokra! Egy téli kirándulás mesés élmény lehet, hiszen annyi helyre látogathatunk el ilyenkor is.
2024.1.16.
Fények vakondja 13.
Az immár tizenharmadik alkalommal meghirdetett Fények vakondja elnevezésű pályázat egy országos verseny, amelyen látássérült és ép személyek egyaránt indulhatnak irodalmi alkotásaikkal.
2024.1.8.