Bőrradír és hámlasztás
A kozmetikában javában tart a bőrradírozás és a bőrhámlasztási eljárások időszaka.
A peelingek és AHA-kúrák ugyanis október végétől február végéig aktuálisak. A felsorolt eljárások alatt a bőr elhalt szarurétegének eltávolítását értjük. A bőrradírt (peelinget) az arc- és testkezelések részeként alkalmazzuk, a hámlasztás módszerét pedig önállóan, kúraszerűen. A peelinget akár az arcbőrre alkalmazzuk, akár az egész testfelületre – mindenképpen elősegíti a hatóanyagok bőrbe való felszívódását.
A bőrradír – peeling
A mechanikai radírozást végezhetjük speciális krémek segítségével, vagy a célt szolgáló speciális készülékkel. Az első esetben, a krémben található apró szemcséket görgetjük a bőrön, s így eltávolítjuk az elhalt szaruréteget. A mechanikai peelinget aknés bőrűek számára nem ajánljuk, mivel a mechanikai inger hatására a lobgát átszakadhat, és a gyulladás szétterjedhet az egész bőrfelületen. A hajszáleres arcbőröknél pedig sérülhetnek az erek.
A mechanikai peelingezésre a különböző cégek sokféle termékeiből válogathatunk – a természetes alapanyagú termékek a legajánlottabbak.
Ilyenek például az alábbiak:
A sárgabarackmag őrleményt (0,001-0,01 mm-es szemcsék) tartalmazó bőrradírt a vastagabb bőrtípusra alkalmazzuk.
Az érzékeny típusú, problémás bőrre a jojoba viaszgyöngyöt tartalmazó bőrradír készítmény használata ajánlott. Nemcsak az elhalt szaruréteget távolítjuk el vele, hanem a bőrbe hatóanyagot is juttatunk.
Az erőteljesebb radírozásra természetes alapanyagú, kukoricás-csipkebogyós peelinget használjunk, a test peelingezését is végezhetjük vele.
A kimondottan érzékeny, vékony bőrűeknek a fűzfakivonatot és finom tengeri homokot tartalmazó peeling ajánlott.
A magas ásványianyag tartalmú tengeri üledéket, iszapot tartalmazó peelingek mélytisztítók, alkalmazásuk ezenkívül ekcéma, psoriasis, seborrhoea, dermatitis, akné, petyhüdt bőr, striák és cellulitisz esetén is ajánlottak jótékony hatásuk miatt.
A yutahi sóból készült testradír kitűnő minőségű. A sóba frissen kerülnek a gyógynövények őrlemény formájában. A só ezután magába szívja a gyógynövények esszenciáját. Hozzáadott illóolajokat is tartalmaz. A sót speciális krémmel együtt alkalmazzuk. Egy evőkanál só és egy evőkanál krém keveréke az egész testre elegendő. A sószemcsék ugyan durvák, de kellemes érzetet okoznak.
Vegyi peeling
A kémiai peelingek alkalmazásánál a kozmetikus általában savas termékekkel dolgozik. A bőrre felvitt hatóanyagok leoldják az elhalt szaruréteget.
Az AHA savas peelingek gyümölcssavat tartalmaznak, amit például a szőlőből, citromból, narancsból, grapefruitból nyerünk. Az AHA-savas hámlasztás a bőrt védő keratinréteget koptatja, a sejteket pedig arra ösztönzi, hogy szép egyenletes bőrréteget alakítsanak ki. Az ilyen hámlasztást kúraszerűen végezzük, melynek időtartama egy hónap. Mégpedig azért, mert a bőr természetes megújulása 28 nap alatt megy végbe. A kúra tíz kezelésből áll. A kezeléseket télen kell elvégezni, mert amennyiben a bőrt fény éri, és nincs rajta megfelelő védő keratinréteg, akkor nem tud megfelelően védekezni, és foltos barnulás alakul ki.
Az AHA-kúrák ideális időszaka tehát október végétől február végéig tart. Az első 3-4 kezelésnél felléphet a bőr állapotának romlása, ám utána mindenképpen javulás következik. Bármely bőrtípusra alkalmazható, de az érzékeny és normál bőrűeknél elegendő hat kezelés is (szintén egy hónapra szétosztva) az optimális állapot eléréséhez.
Kitűnőek a tejsavas hámlasztók is. A test egész felületére alkalmazhatjuk, de elsősorban a térd, könyök területére, vagyis azokra a részekre, ahol a bőr könnyen kiszárad és megvastagszik.
A vegyi hámlasztások pozitív hatásai:
-- a bőr simává, ragyogóvá válik
-- a pórusok átmérője láthatóan csökken
-- az arcszín friss és üde lesz
-- az öregségi és a májfoltok elhalványodnak
-- eltűnnek az apró ráncok
-- az aknés bőr állapota észrevehetően javul
-- a heges bőrfelület szebbé válik
-- lényegesen javul a plasztikai műtét utáni bőrterület vérellátása.
A pigmentfoltok egyre fiatalabb korban jelennek meg, és egyre gyakrabban okoznak problémát. A radírozások, hámlasztások megoldást kínálnak erre a gondra is, de használatuk elengedhetetlen a kozmetikai kezelések szinte minden típusánál.
Hozzászólások
A rovat további cikkei
Téli arcápolási tippek
Ezért ne hagyd ki a fényvédőt az arcápolási rutinodból télen sem! Arcápolási tippek.
2025.1.2.
Otthoni fürdőzés
A fürdés egyidős az emberiséggel, kapcsolódik az emberi kultúra mindennapjaihoz.
2024.12.14. 1 11
Szőrtelenítés otthon
A Braun IPL 7 okos szőrtelenítője forradalmasítja az otthoni kezeléseket.
2024.10.30.
4 alapszabály hajunk védelmében
Hogyan őrizhetjük meg nyáron is hajunk szépségét? Minden évszakban szükséges a megfelelő ápolás. Tippjeink a cikkben!
2024.8.7.
A napozás tökéletes kellékei
Remek receptek alapján akár magunk is készíthetünk nagyszerű házi naptejet.
2024.7.18. 11
Nyári frissesség
A forró nyári napokon a testápolásban az üde, friss termékekért nyúlunk szívesebben.
2024.7.12. 3
7 szépségtipp csajos estékre
Egy ilyen együtt töltött este arra is remek lehetőséget kínál, hogy megosszuk egymással a kedvenc szépségápolási trükkjeinket.
2024.7.11.
A tökéletes nyári alapozó
A nyári hőség nemcsak a vízfogyasztásunk mennyiségére, hanem külsőnk állapotára is hatással van.
2024.6.27.
A szemkörnyéki ráncok megelőzése
Ahogy az idő méltóságteljesen kibontakozik, a szemünk körüli finom bőr lesz az a vászon, amelyre az öregedés vonásait festi.
2024.2.2.
A haj tisztántartása
Fokozódó hajhullás, lelapuló haj és kellemetlen szagok: hajunk számára nem várt kellemetlenségeket tartogat a hűvösebb, őszi idő.
2023.10.24.
Hogyan válasszunk szempillaspirált? 2.
Hogyan spirálozzunk úgy, mint a profik? A legjobb hatás elérésének titkai mesterkurzusunk keretében.
2023.9.5.
Hogyan válasszunk szempillaspirált? 1.
Hogyan választhatjuk ki a számunkra legjobb szempillaspirált? A legjobb hatás elérésének titkai mesterkurzusunk keretében.
2023.8.31.