Ne hagyd (el) magad!
Vannak élethelyzetek, amikor az ember legszívesebben behúzódna a legkisebb falrepedésbe, és évekre bebábozódna.
Helyzetek, amikor megalázottnak, eltiportnak, értéktelennek érzi magát, telve van fájdalommal, lemondással, reménytelenséggel. Amikor úgy érzi, csak bántja a világ, ellenére esküdtek az emberek, mindenki rosszat akar, és szinte ledarálja az élet.
Nos, pont ez az a pillanat, amikor nem szabad feladni! Ilyenkor ne hagyjuk magunkat!
• Ne okozzunk bánatot szeretteinknek, barátainknak azzal, hogy szomorúnak látnak. Ők mindig mellettünk állnak, számíthatunk a támogatásukra minden helyzetben, bízzunk hát bennük! Ne szerezzünk örömet ellenlábasainknak azzal, hogy gyengének és sebezhetőnek láthatnak!
• Ha engedjük, hogy elhatalmasodjon rajtad a búskomorság, pokolian nehéz lesz kikecmeregni belőle. Ne sajnáljuk önmagunkat – attól, még nem oldódnak meg a problémáik, csak a feszültség lesz nagyobb. Lépjünk túl a sérelmeken – nem könnyű feladat, de nem is lehetetlen. Minél hamarabb lezárjuk a múltat, annál hamarabb lerázzuk a negatív érzéseket, és annál könnyebben regenerálódunk.
• Ne féljünk a jövőtől! Az, hogy most mélyponton vagyunk, nem jelenti azt, hogy ez továbbra is így marad. Tegyünk meg mindent a jobb közérzetért! (Egy csésze finom tea, illatos gyertya gyújtása, egy jó könyv vagy film, egy kávé a barátnővel, stb.)
• Adjunk időt magunknak! Ha túlságosan türelmetlenek vagyunk, és egy-két nap alatt akarunk új életet kezdeni, biztosan kudarcba fullad a próbálkozás! Legyünk nyitottak az új benyomásokra – próbáljunk ki új tevékenységeket, élethelyzeteket!
• Tanuljunk meg alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez. Minél rugalmasabban kezeljük a szembejövő problémákat, annál hamarabb túl lehet jutni rajtuk.
• Ne siránkozzunk! A folytonos panaszkodás csak megerősíti a negatív érzéseket. Mindennek megvan a maga oka. Ha más nem, akkor az, hogy tanulhatunk belőle, és legközelebb már felkészültebben ér minden.
• Ne aggodalmaskodjunk, és ne vetítsük előre a negatív végkifejletet, mert ez valóban bevonzza a rosszat!
• Éljünk a jelenben, hiszen csak e fölött rendelkezhetünk a legnagyobb mértékben.
• Mindig törekedjünk arra, hogy átlássuk a helyzetet! Amíg ez nem sikerül, addig újra és újra ugyanazokkal a problémákkal fogunk szembesülni. Legyünk kitartóak és türelmesek! Biztos, hogy előbb vagy utóbb minden megoldódik, minden jóra fordul.
Hozzászólások
A rovat további cikkei
Próbatétel túrának álcázva
Az élet kiszámíthatatlan, véletlenek nincsenek, megpróbáltatások viszont igen.
2022.3.28.
A sokoldalú levendula
Vajon mi jut eszünkbe elsőként, ha a levenduláról van szó? (A cikk végén receptötlet)
2021.7.9.
Belső vallomás
Ezen a világon a szerelem egyike a legszebb dolgoknak és nincs korhoz kötve.
2021.5.13.
Kilók le, bikini fel!
Nemsokára ismét érkezik a nyár! Ha a bikini viselésének már a gondolata is aggodalmat kelt benned, itt az ideje elkezdeni a felkészülést.
2021.5.12.
Legyen rend a táskában!
Köztudott, hogy a nők szeretnek úgy elindulni otthonról, akárhová mennek is, hogy szinte minden helyzetre fel legyenek készülve.
2020.9.16.
Az online társkeresés előnyei
Milyen előnyei vannak az online társkeresésnek? Az ismerkedés világa igen nagyot fordult az elmúlt évtizedekben.
2019.12.19.
Miként segíthet a párterápia?
Egy párkapcsolat rendkívül érzékeny dolognak számít. Elég egyetlen negatív tényező és máris kibillenhet még a legharmonikusabb kapcsolat is az egyensúlyából.
2019.9.11.
Esély a jófiúknak
A női szívekért versenyző pasik közül általában a rosszfiúk kerülnek ki győztesen.
2019.4.28.