Tegyünk az egészségünkért!
Az ember legfontosabb kincse a saját egészsége. Beszélgetés Simon Ildikó egészségügyi szervezővel.
Az egészségünk alapvető fontosságú, hogy teljes életet élhessünk, ám sokszor sajnos elhanyagoljuk. Simon Ildikó egészségügyi szervezőként és egy független hallgatói csoport tagjaként igyekszik minél több ember figyelmét felhívni a tudatos egészségvédelemre.
Simon Ildikóval beszélgettünk tanulmányairól, munkájáról, terveiről.
Mivel foglalkozol pontosan?
Jelenleg több tevékenységben is érdekelt vagyok, jelesül: a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karának végzős egészségügyi szervező szakos hallgatója vagyok. Illetve a PTE Egészségtudományi Szakkollégiumának tagja, valamint az OEP Dél-Dunántúli Területi Hivatalának alkalmazottja is egyben. Ezen kívül pedig egy független hallgatói csoport tagja, amellyel minden évben megszervezzük Zalaegerszegen a diabétesz világnap alkalmából a Diabétesz Konferenciát.
Miért éppen ezt a területet választottad az egészségügyen belül?
Tágabb értelemben véve az érdeklődési köröm az egészségbiztosítás gazdasági irányvonala, ezen belül pedig a magán-egészségbiztosítás. Így egyértelmű, hogy a szakdolgozatom is ebből íródott. Azért fontos számomra ez a terület, mert az ember legfontosabb kincse a saját egészsége és annak védelme. Enélkül vajmi keveset érünk. A ma jellemző gazdasági helyzet megkívánja azt, hogy tisztában legyünk az elénk táruló lehetőségekkel (pl.: öngondoskodás) és számba vegyük, mit tehetünk közvetetten vagy közvetlenül egészségünk megóvásának érdekében.
Mely tulajdonságok nélkülözhetetlenek a munkád során?
Egy szóval megfogalmazva ambiciózusnak kell lenni. Rengeteg kihívással néz szembe egy egészségügyi-gazdasági szakember. Figyelnie kell a szakmai protokollokra, jogszabályi változásokra, új módszerekre, ugyanakkor figyelmet kell fordítani a páciens érdekeire, észleléseire, elégedettségére. E két nézőpont összehangolása igazán nagy feladatot állít a szakmabeliek elé, és magas fokú tájékozottságot igényel az élet minden területén.
Milyen fórumokon lehet találkozni az általad képviselt szervezettel?
A független hallgatói csoporttal igyekszünk a már hagyománnyá vált Diabétesz Konferenciát minden évben megrendezni a PTE ETK Zalaegerszegi Képzési Központjában. Évről évre egyre szélesebb spektrumú szakmai előadásokat hallhatunk, amelyekről kiváló előadók gondoskodnak. Támogatóink sora is egyre bővül, amely a hozzánk ellátogató diabéteszes betegek javát szolgálja. Ezen kívül természetesen a szakma iránt érdeklődőket is szeretettel várjuk konferenciánkra. A programmal kapcsolatban a facebookon elérhető „Diabétesz Konferencia Zalaegerszeg” elnevezésű csoporttól kaphatnak bővebb tájékoztatást. Az Egészségtudományi Szakkollégium folyamatosan hirdeti az általa fémjelzett programokat. Az események megszólítottjainak köre elsősorban a PTE képzési központjainak (Pécs, Kaposvár, Zalaegerszeg, Szombathely) vonzáskörzetében élőkre terjed ki, ugyanakkor szívesen látunk minden kedves érdeklődőt.
Mik a hosszabb távú szakmai céljaid?
Nagyon szeretem ezt a területet, igazi érdekességnek tartom. Örülnék, ha az általam tapasztalt szakmai jellegzetességeket átadhatnám más hallgatóknak. Távolabbi céljaim között egyértelműen az oktatói tevékenység szerepel.
Hozzászólások
A rovat további cikkei
Sosem unatkozom
Beszélgetés Vígh Erikával, Vígh Éva lányával, aki a Vakok és Gyengénlátók Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Egyesületének egyik meghatározó alakja volt.
2023.3.5.
Krónikus bőrbetegség és a stressz
Beszélgetés dr. Szalai Zsuzsanna gyermekbőrgyógyásszal a különböző bőrbetegségek gyógyításáról.
2023.2.21.
Az önkéntességtől az elnöki székig
Villáminterjú a Pro Caritate díjas Pestiné Pető Máriával.
2023.1.31.
Kapcsolatok hálójában
Beszélgetés a Szolnokon élő Baranyi Miks Máriával, aki látássérültként dolgozik a könyvtáros szakmában.
2022.10.2.
Kezemben az ecset
Beszélgetés a lakszakállasi Benyó Orsolyával, aki egy nap gondolt egy merészet, és ecsetet vett a kezébe.
2022.9.5.
„Mi történt a lányommal?”
Nehéz elképzelni annál borzalmasabb helyzetet, mint amikor egy anya – bármely okból – elveszíti a gyermekét. Beszélgetés az ekecsi Fél Dórával.
2022.8.29.
Katona vagyok!
Beszélgetés a francia idegenlégióban szolgált Maquet Ludovic-kal, akinek nemsokára megjelenik a légiós éveiről szóló könyve.
2022.7.27. 9
Kotta nélkül
Interjú a szolnoki Erős Laurával, aki látáskárosultsága ellenére csodaszépen zenél, és sok minden mással is foglalkozik.
2022.7.25.
Élni kell!
Beszélgetés a budapesti Brjeska Dórával, aki megküzdött és küzd a rákkal, közben egy pillanatra sem veszítette el az életkedvét.
2022.7.10.
A cél a legjobb helyezés
Beszélgetés az érsekújvári Nagy Mária társastáncossal, aki egyre eredményesebb ebben a műfajban.
2022.7.3.