A zöld tea fogyasztásának előnyei


Joó Fruzsina  2014.6.18. 1:37

A zöld teát nem csak kellemes italként, hanem gyógyítási célból is fogyasztják. Ismerjük meg jótékony hatásait!

A tea fogyasztása kedvező hatásokat idéz elő a szervezetben. Zöld változata élettani hatásait tekintve magasan vezet fekete és fehér rokonai előtt. Kiváló frissítő ital, a fitnesz világában zsírégető teaként is szokták nevezni. A benne lévő hatóanyagok segítenek a fogyásban, koleszterinszintet csökkentő, érvédő szerepük is régóta ismert tény az orvoslásban. Igen nagy mennyiségben találhatunk benne vitaminokat, antioxidánsokat és ásványi sókat. C-vitamint a citromhoz hasonló mennyiségben tartalmaz. Magas arányban lelhetők fel benne a B-vitaminfélék is. Számottevő a természetes fluorid tartalma is.


A kísérletek során tapasztalt jótékony hatása miatt ideális szer a fogyókúra kiegészítőjeként. Viszont fontos kiemelni, hogy ezt a kedvező hatását csak úgy tudja kifejteni, ha cukor és édesítőszer használata nélkül fogyasztjuk. Nem csupán a fogyni vágyóknak válhat javára a rendszeres fogyasztása. A kínaiak csodaszere remek vizelethajtó, éberségnövelő, látásjavító, rendezi a bélműködést, sőt még a rákos sejtek kialakulását is gátolja. Rendszeres használata mérsékeli a csontok erősségének és biztonságának fokozatos romlását. Fontos ezt szem előtt tartanunk, hiszen ahogy öregszünk, úgy csökken csontjaink mésztartalma.

Mellette szóló érv, hogy az egyik legjobb stresszoldó. Sokan járunk abban a cipőben, hogy feszülten, fáradtan érkezünk haza munkából vagy iskolából. Ilyen esetben a leghelyesebb, ha megiszunk egy csésze forró zöld teát. Zárjuk ki a külvilág zaját, élvezzük a nyugalmat, és szürcsölgessük csodaszerünket! Meglátjuk, a hatás nem fog elmaradni!

Fogyasszunk gyakrabban zöld teát, hiszen testünknek és lelkünknek is gyógyító hatást nyújt! Ha valaki még nem békült ki a zöld tea ízével, annak ajánlom, hogy fehér teával kezdje. Ugyanis az egyáltalán nem keserű, sőt határozottan kellemes és bársonyos, édeskés íze van.



Hozzászólások

@


A rovat további cikkei

Tippek a fokozatos változtatáshoz

Megvonás helyett jutalmazás: legyen szó fogyásról, mozgásról, egészségről, érd el a céljaid úgy, hogy közben még jól is érzed magad!

2025.1.12.   


Pszichológiai segítség

Az élet olykor nehézségekkel és érzelmi kihívásokkal állít szembe, amelyek megoldásához külső segítségre lehet szükség. Mikor érdemes pszichológushoz fordulni, hogyan választhatjuk ki a számunkra megfelelő szakembert?

2025.1.10.   


Őrizzük meg ízületeink egészségét!

A szakértő tippjei arró, hogyan őrizzük meg ízületeink egészségét télen is.

2025.1.2.   


Új év, új szokások

Sajtóhír

Legyen az egészséges és józan önszeretet és az öngondoskodás az újévi fogadalmunk!

2025.1.1.   


Nők és a fizikoterápia

PR-cikk

3 dolog, amivel a nők a leggyakrabban fizikoterápiára járnak, ami az egyik leggyakrabban alkalmazott módszer a mozgásszervi problémák enyhítésére. Különösen a nők körében népszerű.

2024.12.11.   


Miért ferdül el a gerincünk?

PR-cikk

Miért alakul ki a gerincferdülés, és mit tehetünk ellene?

2024.11.21.   


Házi praktikák

Rajczi Viktória

Immunerősítésre és a meghűléses betegségek lerövidítésére.

2024.11.10.    22


Ne pánikoljunk!

Dr. Horváth Mária okleveles ápolónő

Pánikban a viselkedési normákat felülírja a túlélési ösztön, az ember, magatartása teljesen megváltozik. Sokan a hisztériához hasonlítják.

2024.8.21.   


Allergia és természetgyógyászat

Dr. Tóth Erzsébet orvos

Minden allergiás reakció az immunrendszer védekező mechanizmusainak túlzott megnyilvánulása.

2024.7.31.    5


Fogamzásgátlás: pro és kontra

Dr. Horváth Mária okleveles ápolónő

Egy nő két dolog miatt képes mindenre: hogy legyen gyermeke, vagy, hogy ne.

2024.7.15.   


Ekcéma, a gyerekkor bőrbetegsége

Dr. Horváth Mária okleveles ápolónő

A kisgyemekes anyukák gyakori témája, hogy a gyermekük ekcémás.

2024.4.10.   


A számítógéphasználat ártalmai

PR-cikk

Betegségek és sérülések, amelyeket a számítógép intenzív használata okozhat. A számítógép rendszeres, napi több órás használata számos betegség kialakulásához vezethet...

2024.3.1.