A cél a legjobb helyezés
Beszélgetés az érsekújvári Nagy Mária társastáncossal, aki egyre eredményesebb ebben a műfajban.
Mindannyiunkban ott van a ritmus, a mozdulatok kikívánkoznak belőlünk, amikor, mondjuk, egyedül vagyunk otthon és felkapcsoljuk a rádiót. Felnőttként évente egyszer legalább elmegyünk bálba, ott aztán verejtékezve ropjuk, egy lépés jobbra, egy balra, aztán vannak, akiknél nem áll meg ennyiben a történet. Ők az igazi tehetségek, a táncparkett ördögei, és mi elcsodálkozunk, hogy hol voltak idáig? Miért nem mutatták meg tehetségüket?
Ezúttal egy rátermett lányt mutatok be, aki minden elképzelésemet fölülmúlta a tánc terén. A modern tánc egyre ismertebb alakját, aki olyan sikereket ér el, amilyenekről sokan álmodni sem mernének. Büszke vagyok rá, hogy rokonként személyesen is ismerhetem. Marika 19 éves, az idén végzett az Érsekújvári Elektrotechnikai Szakközépiskola és Kereskedelmi Akadémia kereskedelmi szakán.
A tánc nekem is közel állt a szívemhez, ugyanis általános iskolás koromban jómagam is versenyszerűen táncoltam. Bár a járási bajnokságot sikerült megnyernem, a kerületiben csak a hatodik helyen tudtam végezni. Ezt a versenyt Érsekújvárban rendezték, és már nagyon régen volt, körülbelül harminc évvel ezelőtt. Te ebben a csodás városban születtél, meg tudnád mondani, most milyen lehetőségek vannak?
A szabályok kissé bonyolultak, de megpróbálom pár mondatban összefoglalni. Az országos bajnokságon való részvétel feltétele egy bizonyos kategória elérése, amelyet vagy pontok gyűjtésével, vagy a szlovák kupa ranglistáján való magas elhelyezezéssel lehet elérni. Hat ilyen kategória van. Az EDC-BAS és az S-kategória bezsebelése után át lehet lépni profiba, vagy folytatni az amatőr versenyzést. Mi elértük a legmagasabb S-kategóriát, amit már standard és latin táncból is megszereztünk, ezáltal részt vehetünk a szlovák bajnokságban. Itt Érsekújvárban a Viva tánciskola is szervez egy kupaversenyt minden évben, amelyen az egész országból részt vehetnek a táncosok. Már bajnokság is volt a városban.
Már itt, a szülővárosodban is bajnokká avattak?
Érsekújvárban még sajnos nem szereztünk bajnoki címet, azonban más városokban már többször is. Többek közt Léván, Poprádon, Besztercebányán…
Ki a táncpartnered? Váltakoznak az évek alatt, vagy egy partnered volt mindezidáig?
Tomival (Kis Tamás Kristóf) négy éves korunk óta, azaz már tizenöt éve táncolunk együtt. Kiskorunkban gyakran előfordultak köztünk félreértések és viták, de túltettük magunk rajta. Ma már sokkal jobban megértjük egymást.
Most nem teszem fel a kérdést, milyen versenyeket nyertél és hol, a díjaid megtöltenek egy teljes szobát. Inkább az érdekel, melyikre vagy a legbüszkébb?
Rengeteg szebbnél szebb eredményünk van. A legbüszkébb mégis a világbajnokságon elért tizenegyedik helyre vagyok, amikor is bejutottunk az elődöntőbe a világ összes országának legjobb párjai (országos bajnokai) közül.
Visszatekerve az időt, ha még emlékszel persze, mikor kezdted el a táncot? Hány éves voltál?
Én négyévesen, párom, Tomi pedig háromévesen kezdett el táncolni.
Mikor döntötted el, hogy ezt akarod csinálni?
A táncórákra a szüleim írattak be. Az évek során aztán egyre jobban megszerettem a társastáncot, és mivel igazán aktív ember vagyok, nem igazán tudom, mihez is kezdenék nélküle.
Szüleid nagyszerű emberek, tudom, mindenben támogatnak. Édesanyád vagy apukád szokott inkább elkísérni a versenyekre? Gondolom az is sokat segít a teljesítményeden, ha ők ott vannak veled.
Leginkább anyukámmal járok versenyekre, azonban apum is figyelemmel kísér. A nagyobb, fontosabb versenyekre ő is eljön velünk. Nagy segítség, hogy támogatnak!
A táncpáros és a büszke szülők
Van valamilyen nagy célod? Akár a táncban, akár bármi másban. Mi az, ami most gondolkodás nélkül az eszedbe jut?
Szereténk elérni a világbajnokságon a legmagasabb helyezést.
Hozzászólások
A rovat további cikkei
Rendhagyó koncertek – rendhagyó közönség
Beszélgetés Patkós Imrével, a Szolnoki Szimfonikus Zenekar szakmai igazgatójával.
2024.11.25.
Fiatalos lendülettel
Villáminterjú Sápszki Attilával, a Kolimusical Színpad társulatvezetőjével.
2024.9.18.
Hallhatóvá a nem láthatót
Élmények az audionarráció segítségével – villáminterjú Őszi Anna Máriával.
2024.9.17.
Segíteni másoknak
Villáminterjú Erdős Viktor Imrével, szeptemberi szolnoki fellépése kapcsán.
2024.9.1.
Közösségért közösen
Interjú Molnár Lajos Milánnal, az Aba-Novák Kulturális Központ igazgatójával.
2024.8.22.
Középpontban a közösség
Beszélgetés Musitzné Pál Renátával, aki korábban látássérülten is önkéntes munkát végzett.
2024.3.4.
„A világ változik, a vers örök”
Riportalanyunk, Zajcsek Norbert, a látássérültekből álló amatőr színtársulat, a Varázsszínpad, tagja volt hét éven át. Az Egyesület rendezvényein általában szavalni szokott.
2024.2.8.
„A helyemen vagyok”
Interjú Kovácsné Mendler Annamáriával, aki klienskoordinátorként dolgozik, s mindezt fehérbottal teszi.
2024.2.2.
Én ilyen vagyok
Az tegnap.ma irodalmi díj egyikét az idén Nagy Erika, a Szlovákiai Magyar Írók Társaság titkára kapta. Ez alkalommal készítettünk vele egy villáminterjút.
2023.12.6.
Soha nem szabad feladni!
Villáminterjú a világhírű magyar vadásszal, vadászíróval, természetvédővel, Hídvégi Bélával, aki több rangos díjat elnyert már tevékenysége elismeréseként.
2023.9.28.