A mozgás pozitív hatásai
Tagadhatatlan, hogy a mozgás egészségünk záloga. Ha csak hetente párszor sétálunk, biciklizünk vagy kocogunk egy kicsit, már azzal sokat tettünk azért, hogy jobban érezzük magunkat.
• Fokozza a dopamin termelést
A dopamin egy különleges boldogsághormon, aminek képződése elégedettséggel, nyugodtsággal tölt el. Az edzés bizonyítottan az egyik legjobb módszer arra, hogy fokozd az agyban a dopamin termelődését. Edzés=Boldogság!
• Tréning az önbizalomnak is
Arra gondoltál már, hogy mozgás közben nem csak magadat, de önbizalmadat is erősíted? Eléred az áhított súlyt, feszesebb, izmosabb lesz a tested, és ha jól érzed magad a bőrödben, az másoknak is feltűnik.
• Csökkenti a szorongást és a depressziót
Több kutatás is alátámasztja, hogy a rendszeres mozgás kedvezően hat a hangulatra, csökkenti és idővel megszüntetni a szorongás és depresszió tüneteit is.
• Stresszpajzs
Ha nem vagy jó kondiban, akkor bizony a tested kevésbé ellenálló a stresszel szemben is. A kezdő sportolók teste a mozgást pozitív stresszként éli meg eleinte, de ahogy kialakul egy állandó kondíció, kívül-belül védve leszel a stressztől.
• Kreatív impulzusok
Egy frissítő edzés után mozognak legjobban az agykerekek, ami nem is csoda, hiszen a sportolás közben megnövekedett oxigénellátás hozzájárul a gondolatok szabad áramlásához is.
• Több jut nyaralásra
Számos tanulmány támasztja alá, hogy a rendszeresen sportoló munkavállalók produktívabbak a mozgásszegény életmódot folytató társaikkal szemben. Sőt mi több, kevesebb betegszabadságot vesznek ki, hiszen megerősödött immunrendszerük ellenállóbb a betegségekkel szemben is.
• Emlékezz!
A mozgás memóriára gyakorolt pozitív befolyása hasonló okokra vezethető vissza, mint a kognitív leépülés lassulását okozó tényezők. Egy memóriára irányuló kutatás szerint a rendszeres mozgásnak nem csak megelőző szerepe van, de a már bekövetkezett memóriaromlást is sikerrel kezeli.
• Gyógyszer a függőségre
A mozgás közben képződő dopamin teljes mértékben helyettesíti a káros szenvedélyekhez kötött boldogságérzetet, így a romboló szokásokat sikerrel válthatja fel az egészséges életmód és a mozgás.
• Asztma ellen
A sportolás erősíti a tüdőt és a hörgőket, így segít az asztma kialakulásának megelőzésében, és a diagnosztizált asztma tüneteit is csillapítja.
• Állítsd helyre vérnyomásod!
Mozgás közben a vénák és erek is tréningeznek: kitágulnak-összehúzódnak. Napi fél óra mozgás bizonyítottan segít a magas vérnyomás kezelésében, így csökken a stroke és szívinfarktus kialakulásának esélye.
Hozzászólások
Kapcsolódó cikkek
Zsírégetés (2)
Akár fogyni akarunk, akár alakot formálni, izmosodni, a nem kívánt párnácskák ellen mindenképp fel kell venni a harcot.
2016.5.27. 5
Zsírégetés (1)
A zsírégetés az, amit egyszerűen senki nem kerülhet ki, aki változtatni akar a testén.
2016.5.10. 8
A rovat további cikkei
Nők és a fizikoterápia
3 dolog, amivel a nők a leggyakrabban fizikoterápiára járnak, ami az egyik leggyakrabban alkalmazott módszer a mozgásszervi problémák enyhítésére. Különösen a nők körében népszerű.
2024.12.11.
Ne pánikoljunk!
Pánikban a viselkedési normákat felülírja a túlélési ösztön, az ember, magatartása teljesen megváltozik. Sokan a hisztériához hasonlítják.
2024.8.21.
Allergia és természetgyógyászat
Minden allergiás reakció az immunrendszer védekező mechanizmusainak túlzott megnyilvánulása.
2024.7.31. 5
Fogamzásgátlás: pro és kontra
Egy nő két dolog miatt képes mindenre: hogy legyen gyermeke, vagy, hogy ne.
2024.7.15.
Ekcéma, a gyerekkor bőrbetegsége
A kisgyemekes anyukák gyakori témája, hogy a gyermekük ekcémás.
2024.4.10.
A számítógéphasználat ártalmai
Betegségek és sérülések, amelyeket a számítógép intenzív használata okozhat. A számítógép rendszeres, napi több órás használata számos betegség kialakulásához vezethet...
2024.3.1.
Előadás testmozgással
A közelmúltban Szolnokon Nagy-Bana Zsanett tartott előadást a demenciáról az érdeklődőknek. Részletek a cikkben.
2024.2.15.
Alvászavarban küzdőknek
Alvászavarban küzdőknek erősen ajánlott megismerkedni a CBD olajokkal
2023.11.25.