Ekcémás betegeknek
Az alábbiakban néhány életmód-változtatási tanácsot ajánlunk az ekcémás betegek figyelmébe.
Fontos, hogy az ágyban ne legyen tollból, pehelyből, gyapjúból vagy állati szőrméből készült takaró vagy párna. A legjobb, ha színezetlen pamutból készül a ruházatunk is. Ha csak lehet, pormentesítsük a lakást. Az ekcémás gyereknek ne vásároljuk, ne ajándékozzunk szőrmeállatkákat, filcből készült tárgyakat és gyurmát sem. Lehetőleg ne vásároljunk új, préselt fából készült bútort, a káros formaldehid-párolgás ugyanis akár 10-15 évig is eltarthat. Mosásnál hagyjuk ki az öblítőszerek használatát, alsóneműmosásnál pedig a mosógépet állítsuk kétszer az öblítő-programra (vagy öblítsünk többször). Esetleg változtassunk mosóport. A fogkrém is kiválthat allergiás reakciót (főleg a száj és az áll környékén jelentkezhetnek a bőrön elváltozások). Ha ezt tapasztaljuk, váltogassuk a fogkrémet, míg rá nem találunk az „igazira”. Ugyanilyen allergiás reakciót válthatnak ki egyéb kozmetikumok is. A földsugárzások is kiválthatják a betegség rosszabbodását. Akkor gyanakodhatunk erre, ha alvászavaraink vannak, rosszul alszunk, félelmeteset álmodunk, verejtékezünk, vagy csikorgatjuk a fogunkat álmunkban. Az amalgántömés a fogban szintén okozhat allergiát – sőt ez méreg a szájban. Kerüljük az erős elektromos hatásokat. Az állat nem jó társa az allergiás, ekcémás betegnek.
Az ekcéma természetgyógyászati kezelése
1.Helyi kezelés
*Takarékoskodjunk a vízzel. A gyógyulás kezdetéig a legjobb, ha a beteg rész nem érintkezik vízzel. Az egészséges bőrfelületet pH neutrál vagy Sebamed szappannal mossuk. A későbbiekben is csak langyos vízben fürödjünk – javaslom adaléknak a Hermal készítményeket.
*A beteg, viszkető felületet kezeljük tonikkal. Az égető érzést, mely csak pár percig tart, csökkenthetjük hideg fokozatra állított hajszárítóval. A tonikot kezdetben desztillált vízzel is hígíthatjuk. Egyáltalán ne krémezzünk! (Amit használhatunk: Sebamed, Nivea tonik, Rivanol oldat).
*Ha javulás áll be, a beteg felületet lemoshatjuk Hermal samponnal, Jarisch/oldattal, vékonyan bekenhetjük vazelinnal.
2.Belső kezelés
*Figyeljünk oda a táplálkozásunkra. Az alapos rágás nyugodt körülmények között a jó emésztés kezdete. Fontos az elegendő gyomorsav, a belek tökéletes baktérium összetétele, az esetleges gombák likvidálása.
*Elegendő megfelelő minőségű folyadékot fogyasszunk.
*Rendezzük a bélflórát (ez azt jelenti, hogy száműzzük az emésztőrendszerből és más szerveinkből a penészgombát, és megfelelő baktériumflórát telepítsünk helyette, pl. acidophillust tb.)
*Pótoljuk a hiányzó ásványi anyagokat és nyomelemeket (kalcium, magnézium, mangán, cink, szelén), és a hiányzó vitaminokat.
*További kezelések, amelyek iránt érdeklődhetünk természetgyógyászunknál: búzafű-kezelés, színesfémkezelés (kék fény), klímaterápia (Északi-tenger, Eichoterm-besugárzás), ligetszépe-olaj – gamma linolénsav tartalma miatt (EFAMOL), sajátvér-kezelés, biorezonancia-terápia, a bőr méregtelenítése tartós zuhannyal (nem akut esetekben).
*Nagyon fontos a lelki harmónia és nyugodt légkör megteremtése, valamint a szabadban való mozgás.
A tanácsokat próbáljuk szabadon, minden kényszerérzet nélkül megtartani, s közben minden nap egy lépéssel közelebb kerülünk a gyógyuláshoz.
Hozzászólások
Kapcsolódó cikkek
Allergia és természetgyógyászat
Minden allergiás reakció az immunrendszer védekező mechanizmusainak túlzott megnyilvánulása.
2024.7.31. 5
Mit tehetünk immunrendszerünk érdekében? (3)
Az immunrendszeri problémák természetgyógyászati kezelése (asztma).
2012.5.28. 2
Mit tehetünk immunrendszerünk érdekében? (2)
Bár sok múlik azon, milyen sajátosságokat örököltünk, mégis sokat tehetünk saját magunk védelmében.
2012.4.25. 5
Az allergia a természetgyógyászat szemszögéből (1)
Minden allergiás reakció az immunrendszer védekező mechanizmusainak túlzott megnyilvánulása.
2012.4.12.
Húsz gyógyító ötlet
Az allergiakezeléssel kapcsolatban fontos megjegyeznünk: a megoldás abban rejlik, hogy harmóniában legyünk a természettel.
2005.10.4.
Allergia-tanácsadó
Az alábbiakban néhány allergia-okozót ismertetünk, és jó tanácsokkal szolgálunk az allergiabetegeknek.
2005.8.4.
A rovat további cikkei
Ne pánikoljunk!
Pánikban a viselkedési normákat felülírja a túlélési ösztön, az ember, magatartása teljesen megváltozik. Sokan a hisztériához hasonlítják.
2024.8.21.
Fogamzásgátlás: pro és kontra
Egy nő két dolog miatt képes mindenre: hogy legyen gyermeke, vagy, hogy ne.
2024.7.15.
Ekcéma, a gyerekkor bőrbetegsége
A kisgyemekes anyukák gyakori témája, hogy a gyermekük ekcémás.
2024.4.10.
A számítógéphasználat ártalmai
Betegségek és sérülések, amelyeket a számítógép intenzív használata okozhat. A számítógép rendszeres, napi több órás használata számos betegség kialakulásához vezethet...
2024.3.1.