Használjunk illóolajat!
A hideg, őszi napok közeledtével bizony visszahúzódunk a jó meleg lakásba. Az ősz azonban nem feltétlenül jelenti azt, hogy a sötétséggel együtt a rosszkedv is beköszönt. Sőt!
Abban szeretnénk segíteni, hogyan szerezzünk magunknak egy kényelmes, nyugodt, laza, kellemes és illatos estét.
Az illóolajos növényeket már évezredekkel ezelőtt, az ősi India, Kína, Egyiptom területén is használták: gyógyításra, testápolásra, szerelmi csábításokra, sőt a halottak bebalzsamozására is.
Ezt az értékes anyagot többféle, bonyolult eljárással nyerik a növényekből. Jellemzője, hogy rendkívül intenzív illat, gyorsan elillan, és vízben nem oldódik. Ezért ha egy illatos fürdőt szeretnénk venni, akkor valamilyen oldószert is kell használnunk (például tejet vagy mézet), s így már elkeverhető a választott illóolaj a fürdővízben. De alkalmasak az illóolajok inhalálásra (belélegzésre), különböző arcpakolások vagy bőrradírok elkészítésére, segítségükkel kiválóan lehet masszírozni a megfáradt hátat, vagy egyszerűen csak egy jó kis illatot varázsolni a szobánkba.
Fontos megjegyzendő viszont, hogy soha nem szabad tömény formában vagy belsőleg alkalmazni. Legelterjedtebb alkalmazásuk nálunk az aromalámpa.
Ugyancsak hasznos (és ráadásul milyen kellemes!) az illóolajos fürdő. Ilyenkor a már említett oldószerek (tej, méz) segítségével oldhatóvá tett olajat öntjük a vízbe. A baktériumok, gombák szaporodását gátló hatása van a cickafark, az eukaliptusz, a fahéj, a kamilla, a levendula vagy a szegfűszeg olajának. A boróka, a borsmenta, a kámfor, és a rozmaring fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik. A grapefruitolajat testápoló szereinkbe is belekeverhetjük.
Az édeskömény, a kakukkfű, a fahéj és a szegfűszeg olaja azonban enyhén irritáló hatású lehet, ezért ezeket óvatosan használjuk. Ezekből a fürdővízhez maximum 2-5 cseppet tegyünk. Nemcsak a fokozottan érzékeny bőrűeknek kell odafigyelniük erre, hanem mindenkinek, hiszen aki nem garantáltan jó minőségű illóolajat használ, annál a bomlástermékek kedvezőtlen bőrreakciókat okozhatnak.
A citrusfélék olajait semmiképp se használjuk napozás és szoláriumozás előtt vagy alatt!
Hozzászólások
A rovat további cikkei
Mire figyelj, ha diétázol?
Fontos, hogy figyelj a tested jelzéseire, legyen szó fogyókúráról, vagy akár egy teljes életmódváltásról! Olvasd el tippjeinket!
2023.5.14.
Tavaszi megújulás
Így készítsd fel a bőröd a tavaszi megújulásra! Arctisztítás, toner, növényi kivonatok...
2023.4.2.
Szépítő olívaolaj
Nem véletlen a mediterrán országok lakosainak kiemelkedően pozitív egészségügyi állapota, és a helyi nők szépsége.
2023.3.16. 19
Az idei tavaszi-nyári parfümtrendek
Itt a tavasz, és vele a megszámlálhatatlan bódító, izgalmas, felpezsdítő illat – elérkezett a parfümök ideje!
2023.3.6.
Téli bőrproblémák
Hogyan lehet télen is puha és egészséges a bőrünk? Mi mindenre figyeljünk? Krémek, vitaminok, kezelések. Tippek és tanácsok.
2023.1.31.
Arcápolás télen
A téli időszakban arcbőrünk fokozottabb odafigyelést igényel. Hiszen az egyre hidegebb hőmérséklet nagyon megviseli arcbőrünket. Jótanácsok következnek.
2023.1.16. 13
Nomination, a kreatív ékszermárka
Firenzében 1987-ben születtek meg a Nomination ékszerek...
2022.11.30.
Kézápolási kisokos
„Ha kíváncsi vagy egy nő valódi korára, nézd meg a kezét!“ Hangzik az ismert mondás, és az állítás egyáltalán nem áll messze az igazságtól.
2022.11.24. 2
Védjük hajunkat a hidegtől és a stressztől!
A stresszt már régóta a hajhullás egyik okozójaként tartják számon, a hideg pedig tovább ronthat a helyzeten...
2022.11.9.
Bőrünk ősszel
A kellemes megjelenést minden korban a jó közérzet és az egészség jelének tartották. Ennek pedig fontos feltétele a helyes bőrápolás.
2022.10.1.