Használjunk illóolajat!
A hideg, őszi napok közeledtével bizony visszahúzódunk a jó meleg lakásba. Az ősz azonban nem feltétlenül jelenti azt, hogy a sötétséggel együtt a rosszkedv is beköszönt. Sőt!
Abban szeretnénk segíteni, hogyan szerezzünk magunknak egy kényelmes, nyugodt, laza, kellemes és illatos estét.
Az illóolajos növényeket már évezredekkel ezelőtt, az ősi India, Kína, Egyiptom területén is használták: gyógyításra, testápolásra, szerelmi csábításokra, sőt a halottak bebalzsamozására is.
Ezt az értékes anyagot többféle, bonyolult eljárással nyerik a növényekből. Jellemzője, hogy rendkívül intenzív illat, gyorsan elillan, és vízben nem oldódik. Ezért ha egy illatos fürdőt szeretnénk venni, akkor valamilyen oldószert is kell használnunk (például tejet vagy mézet), s így már elkeverhető a választott illóolaj a fürdővízben. De alkalmasak az illóolajok inhalálásra (belélegzésre), különböző arcpakolások vagy bőrradírok elkészítésére, segítségükkel kiválóan lehet masszírozni a megfáradt hátat, vagy egyszerűen csak egy jó kis illatot varázsolni a szobánkba.
Fontos megjegyzendő viszont, hogy soha nem szabad tömény formában vagy belsőleg alkalmazni. Legelterjedtebb alkalmazásuk nálunk az aromalámpa.
Ugyancsak hasznos (és ráadásul milyen kellemes!) az illóolajos fürdő. Ilyenkor a már említett oldószerek (tej, méz) segítségével oldhatóvá tett olajat öntjük a vízbe. A baktériumok, gombák szaporodását gátló hatása van a cickafark, az eukaliptusz, a fahéj, a kamilla, a levendula vagy a szegfűszeg olajának. A boróka, a borsmenta, a kámfor, és a rozmaring fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik. A grapefruitolajat testápoló szereinkbe is belekeverhetjük.
Az édeskömény, a kakukkfű, a fahéj és a szegfűszeg olaja azonban enyhén irritáló hatású lehet, ezért ezeket óvatosan használjuk. Ezekből a fürdővízhez maximum 2-5 cseppet tegyünk. Nemcsak a fokozottan érzékeny bőrűeknek kell odafigyelniük erre, hanem mindenkinek, hiszen aki nem garantáltan jó minőségű illóolajat használ, annál a bomlástermékek kedvezőtlen bőrreakciókat okozhatnak.
A citrusfélék olajait semmiképp se használjuk napozás és szoláriumozás előtt vagy alatt!
Hozzászólások
A rovat további cikkei
4 alapszabály hajunk védelmében
Hogyan őrizhetjük meg nyáron is hajunk szépségét? Minden évszakban szükséges a megfelelő ápolás. Tippjeink a cikkben!
2024.8.7.
A napozás tökéletes kellékei
Remek receptek alapján akár magunk is készíthetünk nagyszerű házi naptejet.
2024.7.18. 11
Nyári frissesség
A forró nyári napokon a testápolásban az üde, friss termékekért nyúlunk szívesebben.
2024.7.12. 3
7 szépségtipp csajos estékre
Egy ilyen együtt töltött este arra is remek lehetőséget kínál, hogy megosszuk egymással a kedvenc szépségápolási trükkjeinket.
2024.7.11.
A tökéletes nyári alapozó
A nyári hőség nemcsak a vízfogyasztásunk mennyiségére, hanem külsőnk állapotára is hatással van.
2024.6.27.
A szemkörnyéki ráncok megelőzése
Ahogy az idő méltóságteljesen kibontakozik, a szemünk körüli finom bőr lesz az a vászon, amelyre az öregedés vonásait festi.
2024.2.2.
A haj tisztántartása
Fokozódó hajhullás, lelapuló haj és kellemetlen szagok: hajunk számára nem várt kellemetlenségeket tartogat a hűvösebb, őszi idő.
2023.10.24.
Hogyan válasszunk szempillaspirált? 2.
Hogyan spirálozzunk úgy, mint a profik? A legjobb hatás elérésének titkai mesterkurzusunk keretében.
2023.9.5.
Hogyan válasszunk szempillaspirált? 1.
Hogyan választhatjuk ki a számunkra legjobb szempillaspirált? A legjobb hatás elérésének titkai mesterkurzusunk keretében.
2023.8.31.
A női kesztyű
A női kesztyűk nemcsak az elegancia és a stílus szimbólumai, hanem egyenesen a kéz kifinomultságának megtestesítői.
2023.8.17.
Hogyan viseljünk megfelelő frizurát?
A rosszul megválasztott hajviselet azt hangsúlyozza, ami kevésbé előnyös a kinézetünknek.
2023.7.20.
Mit tegyünk a neszesszerbe?
A szépségipar folyamatosan újabbnál újabb vívmányokkal áll elő, amelyek azt hivatottak segíteni, hogy megjelenésünk a lehető legtökéletesebb legyen.
2023.7.4. 5