Megelőzhető a mensturációs kín
Szakértők szerint tízből négy nő napjait keseríti meg minden hónapban a menstruáció, melyet a szakma a csalódott méh könnyeként is nevez.
Dr. Ördög János szülész-nőgyógyász szerint sokan nyúlnak egyből gyógyszer után a fájdalmak enyhítésére, holott rajtunk is múlik, mennyire viseljük könnyen a „nehéz” napokat. Ha testileg-lelkileg harmóniában vagyunk önmagunkkal, akkor a tünetek is elkerülnek bennünket, emellett pedig érdemes természetes megoldásokat is alkalmazni, amelyekkel akár meg is előzhető a visszatérő kín.
Természetes megpróbáltatás vagy elviselhetetlen teher?
A nők életének nagy részét végigkísérő menstruáció leggyakoribb tünete a méhösszehúzódást kísérő fájdalom, azonban sokaknál hangulatingadozás, gyengeségérzet valamint koncentrációképesség-csökkenés is jelentkezik a nehéz napokban. A tünetek erőssége és megjelenési formája mindenkinél különböző, azonban sokan nem tudják, hogy a menstruáció lezajlása nagyban függ a testi és lelki állapottól. Dr Ördög János szülész-nőgyógyász szerint a fájdalom mértékét befolyásolja, hogy hogyan viszonyulunk a saját nőiességünkhöz, hogyan éljük azt meg, és miként reagálunk a minket körülvevő világra és annak változásaira. Maga a fájdalom ugyanis nem örökletes, így még ha a családban generációk szenvedtek is a menstruációtól, ha tudatosan élünk, akkor nem kell, hogy ránk is hasonló szenvedés várjon.
Magunkban kell keresni a fájdalom gyökerét
A szakértő szerint a vérzészavarok és a kellemetlen tünetek igazodnak a bennünk zajló hormonális és érzelmi változásokhoz, ezért a fájdalomcsillapítók, habár könnyű és gyors megoldásnak tűnnek, nem mindig segítenek. Dr. Ördög János úgy véli, sokkal hasznosabb természetes megoldásokkal – például homeopátiás szerekkel –, valamint stresszcsökkentéssel és befelé fordulással megpróbálni kihúzni a probléma méregfogát. A szakértő felhívja a figyelmet arra is, hogy az utóbbi években egyre fiatalabb korban jelentkeznek menstruációhoz köthető komoly tünetek, melyeket sokan fogamzásgátlóval próbálnak orvosolni. Ördög János azonban rávilágít, hogy fiatal, 16-18 éves lányok esetében a rendszeres gyógyszerszedés hosszú távon a hormon- és az idegrendszer működését is befolyásolhatja, ezért érdemes átgondolni, mielőtt valaki emellett dönt.
Alternatív megoldások a lelki egyensúlyért
A belső lelki egyensúly elérése persze nem egyszerű folyamat, de szerencsére léteznek olyan megoldások, amelyek enyhíthetik a menstruáció közbeni tüneteket. Dr. Ördög János fájdalomcsillapításra a caulophyllum, cimicifuga, colocynthis valamint a magnesia phosphorica alapanyagú homeopátiás szereket javasolja elsősorban, melyek mellett a cickafarkfű és a zsálya, valamint a málnalevéltea is enyhülést hozhat. A legismertebb görcsoldó praktikát, a melegvizes borogatást is érdemes használni, és, ha tehetjük, menzesz idején tegyünk egy tudatos sétát vagy jógázzunk! Próbáljuk ki a szfinx pózt, ugyanis ez a hatékony természetes görcsoldó. A fordított jógapozíciókat kerüljük ilyenkor! A meditáció azért is jó választás, mert emeli a boldogsághormon szintjét, amely ugyancsak természetes fájdalomcsillapítóként működik. Emellett érdemes kerülni a feldolgozott élelmiszereket (hiszen ezek gyulladást okozhatnak), csökkenteni a stresszt és a dohányzást, és megpróbálni békében élni magunkkal
További megoldásokért látogasson el a https://homeopatia.info.hu/oldalra.
Hozzászólások
A rovat további cikkei
Ekcéma, a gyerekkor bőrbetegsége
A kisgyemekes anyukák gyakori témája, hogy a gyermekük ekcémás.
2025.3.17.
Manuálterápia, a megoldókulcs
Rejtett blokkok a testedben: hogyan oldja fel őket a manuálterápia? Részletek a cikkben.
2025.2.18.
3 ok, hogy szép legyen a tartásod
Tudatos odafigyeléssel és megfelelő mozgásterápiával azonban javítható és fenntartható az egészséges testtartás
2025.1.31.
Tippek a fokozatos változtatáshoz
Megvonás helyett jutalmazás: legyen szó fogyásról, mozgásról, egészségről, érd el a céljaid úgy, hogy közben még jól is érzed magad!
2025.1.12.
Pszichológiai segítség
Az élet olykor nehézségekkel és érzelmi kihívásokkal állít szembe, amelyek megoldásához külső segítségre lehet szükség. Mikor érdemes pszichológushoz fordulni, hogyan választhatjuk ki a számunkra megfelelő szakembert?
2025.1.10.
Őrizzük meg ízületeink egészségét!
A szakértő tippjei arró, hogyan őrizzük meg ízületeink egészségét télen is.
2025.1.2.
Új év, új szokások
Legyen az egészséges és józan önszeretet és az öngondoskodás az újévi fogadalmunk!
2025.1.1.
Nők és a fizikoterápia
3 dolog, amivel a nők a leggyakrabban fizikoterápiára járnak, ami az egyik leggyakrabban alkalmazott módszer a mozgásszervi problémák enyhítésére. Különösen a nők körében népszerű.
2024.12.11.
Ne pánikoljunk!
Pánikban a viselkedési normákat felülírja a túlélési ösztön, az ember, magatartása teljesen megváltozik. Sokan a hisztériához hasonlítják.
2024.8.21.