Betegségmegelőzés (3)
A kívülről bevitt mérgező anyagok mellett számolnunk kell az úgynevezett belső méreganyagokkal is...
...melyek a szervezet anyagcsere-folyamatai mellett keletkeznek. Ezen méreganyagok keletkezésének egyik hajtóanyaga az
egészségtelen életmód. Természetesen mindenki öregszik, mindenki szervezetében keletkeznek méreganyagok, melyeket a szervezet nem tud kiválasztani a kiválasztórendszeren keresztül.
Úgy képzeljük el a szervezetünket, mint egy tavat, melybe állandóan szennyezés kerül. Részben kívülről bevitt úgynevezett vezetékes szennyeződés, részben a tóban élő állatok, növények szennyeződése. Ez a belső
szennyeződés. Ezenkívül a tóban van több tisztító berendezés. Amikor felborul az egészséges egyensúly a bevitt és a tóban keletkezett szennyeződés, valamint a kiválasztott szennyeződés mennyisége között, abban a pillanatban kezdődik a tó elszennyeződése, kihalása, élőlények elpusztulása. Hasonló a helyzet az emberi szervezetben is.
Az emésztés finom egyensúlyának bármiféle zavara a belső mérgezés
egyik legfőbb forrása. Ez a finom egyensúlyi állapot sok tényezőtől függ. Nagyon fontos a megfelelő nyál-, gyomronedv-, hasnyálmirigynedv-, bélnedv- és epeelválasztás, ehhez harmonikusan kapcsolódó bélmozgás, valamint a bélflora (bélbaktériumok) normál összetétele. A székrekedés hihetetlenül megnöveli a méreganyagok felszívódását időben és mennyiségben
egyaránt. A diszbakteriózis (bélbaktériumok nem megfelelő összetétele) a belső méreganyag felhalmozódás másik fontos forrása. Ezen változások egyúttal jelzik emésztőrendszerünk finom egyensúlyának a felbomlását.
A baktérium-egyensúly felbomlása sok mérgező, illetve terhelő anyag
bejutását eredményezi. Az emésztés helyetti rothadás és erjedés ráadásul károsítja a bélfal nyálkahártyáját. Ezen károsodott
bélfalon keresztül kontrolállatlanul jutnak a vér- és nyirokrendszerbe a rothadás és erjedés bomlástermékei. Kialakul a bűvös kör. A károsodott bélnyálkahártya átereszti a káros bomlástermékeket, melyek ráadásul csökkentik ezen nyálkahártya regenerációs képességét.
A vastagbél baktériumainak nem megfelelő összetétele további
komplikációkat okoz, különösen az epesavak lebomlásával kapcsolatban.
A vastagbélben olyan baktériumtörzsek szabadulhatnak fel, melyek az
epesavakat rákkeltő anyagokká alakítják. Ezek a baktériumok főleg
olyan embereknél szaporodnak el, akik tul sok húst, mellette túl kevés
zöldséget és gabonafélét fogyasztanak. Továbbá az emésztőrendszer
egyik részének a rossz baktérium összetétele rossz irányba folyásolja
be az emésztőrendszer többi részét is. Bármilyen hihetetlen a vastagbél károsodása rossz irányban hat még a szájüreg baktérium összetételére is. Például nemcsak a fogápolástól, étkezéstől függ a fogak állapota, hanem a vastagbél állapotától is.
Az emésztőrendszer baktérium-összetétele teljesen egyéni, hasonlóan
az ujjlenyomathoz, bár a baktérium-összetétel az ember élete során
többször is változhat. Sajnos minősége nem olyan egyszerűen követhető nyomon mint egy ujjlenyomat. Általában a szervezet állapota szerint, a beteg alapos kikérdezése után, fizikális vizsgálat, természetgyógyászati állapotfelmérés módszerével (például Voll-elektroakupunktúra), következtethetünk minőségére.
Az emésztőrendszeri mikroorganizmusok nem megfelelő osszetétele
segíti a gombák és penészgombák elszaporodását először az emésztő-rendszerben, később átterjedve más szervekre, súlyos esetekben az egész szervezetre. Kiirtani nem kell és nem is lehet. A gombák jelenléte
az emésztőrendszerben egy bizonyos mértékig természetes, és a szervezet
szempontjából kívánatos is. Ezen gombák egy idegen testet képviselnek a belekben, ezáltal késztetik az immunrendszert jobb működésre. Másrészt segítenek a szervezetből eltávolítani a nehézfémeket.
Amint azonban túlszaporodnak a szervezetben, rettentő sok problémát okoznak. A szaporodásukhoz és létfenntartásukhoz nélkülözhetetlen anyagokat a mi szervezetünkből használják fel. Bomlástermékeiket a mi szervezetünkbe
bocsátják ki. Élősködnek bennünk. Nem csoda, ha ezek a betegek
fáradtak, sajnos sok más betegségben is szenvednek. Ezen állapot egy nagyon sokrétű és szövevényes tünetegyüttest ölel fel, melyekre egy későbbi időpontban visszatérünk.
(Folytatjuk)
Hozzászólások
Kapcsolódó cikkek
Betegségmegelőzés (4)
A kívülről bevitt mérgező anyagok mellett számolnunk kell a belső méreganyagokkal is...
2010.5.28.
A rovat további cikkei
Ne pánikoljunk!
Pánikban a viselkedési normákat felülírja a túlélési ösztön, az ember, magatartása teljesen megváltozik. Sokan a hisztériához hasonlítják.
2024.8.21.
Allergia és természetgyógyászat
Minden allergiás reakció az immunrendszer védekező mechanizmusainak túlzott megnyilvánulása.
2024.7.31. 5
Fogamzásgátlás: pro és kontra
Egy nő két dolog miatt képes mindenre: hogy legyen gyermeke, vagy, hogy ne.
2024.7.15.
Ekcéma, a gyerekkor bőrbetegsége
A kisgyemekes anyukák gyakori témája, hogy a gyermekük ekcémás.
2024.4.10.
A számítógéphasználat ártalmai
Betegségek és sérülések, amelyeket a számítógép intenzív használata okozhat. A számítógép rendszeres, napi több órás használata számos betegség kialakulásához vezethet...
2024.3.1.
Előadás testmozgással
A közelmúltban Szolnokon Nagy-Bana Zsanett tartott előadást a demenciáról az érdeklődőknek. Részletek a cikkben.
2024.2.15.
Alvászavarban küzdőknek
Alvászavarban küzdőknek erősen ajánlott megismerkedni a CBD olajokkal
2023.11.25.