Ha emelkedik a pumpa…
Rövid sorozatunk befejező része gyakorlati tanácsokat nyújt ahhoz, mire ügyeljünk még, ha magas a vérnyomásunk?
1. Fő a rendszeres életmód! A magas vérnyomásos beteg házi patikájának fontos része egy megbízható vérnyomásmérő. A rendszeresen mért vérnyomás segít felismerni azokat a helyzeteket, amelyek emelik, vagy csökkentik az értéket. Az orvosi rendelőben mért érték valamennyire midig eltér az otthoni életkörülmények között mértnél. Ezért az otthon rendszeresen regisztrált adatok korrektebb beállítást tesznek lehetővé.
2. Fontos az elegendő pihenés, az időbeni lefekvés, napközben a rendszeres lazítás. Nagyon jól ellazítanak a légzőgyakorlatok is -- ha nincs más megoldás. Végezzünk néhány mély hasi légzést, ezt bármikor, bárhol megtehetjük.
3. Elengedhetetlen a helyes konfliktusmegoldás elsajátítása. A konfliktusokat nem célszerű mindenáron halogatni vagy kikerülni. A problémák a távolból ijesztőbbnek tűnnek, mint ha testközelbe engedjük őket. A dühkitörések legalább annyira felviszik a vérnyomást, mint az elfojtott érzelmek.
4. A magas vérnyomásos emberek többsége önértékelési zavarokkal küzd. Kompenzálásként gyakran túlzottan magas követelményeket támasztanak magukkal szemben, rendkívül szorgalmasak és teljesítményorientáltak. Érdemes átgondolni és átértékelni a saját magunkról alkotott képet! Ezzel egész életünket megváltoztathatjuk, és sokkal elégedettebbek, nyugodtabbak lehetünk.
5. Kerüljük az élvezeti cikkeket!
6. A rendszeres mozgás léfontosságú. (Kocogás, úszás, biciklizés, hosszabb intenzív gyaloglás, rendszeres séta a friss levegőn, szép környezetben. Nagyon jó hatásúak az egyes jógagyakorlatok, ezek magukba foglalják a relaxációt és a mozgást is egyszerre.)
7. Kneipp-kúra: a legkönnyebben elvégezhető. Iktassunk be naponta hideg-meleg váltakozó zuhanyt vagy lemosakodást!
8. Minden téren tartsuk be a fokozatosság és mértékletesség elvét!
9. Kellemes és jótékony hatású a fürdő -- a pezsgőfürdő, vagy a kádfürdő pár csepp levendula- vagy citromfűolajjal.
10. Fontos a vérkeringés -- a végtagok melegen tartása, és a vérpangás csökkentése céljából.
11. Szaunázni vagy gőzfürdőzni csak orvos engedélyével szabad!
A sorozatban megjelent tanácsokat nem kell merev szabályként venni, amit minden áron be kell tartani! A leírtakhoz való szigorú ragaszkodás stresszhelyzetet vonhat maga után, amely csak ront a helyzeten. Próbáljuk az egészet szinte játékosan, minden kényszerérzet nélkül betartani! Nem rögtön az egészet, hanem mint egy célt követve, napról-napra, hónapról-hónapra mindig többet tenni egészségünk érdekében, egy egészségesebb életmód és a testi-lelki regenerálódás eléréséhez.
Hozzászólások
Kapcsolódó cikkek
A magas vérnyomás
Alattomos betegség, eleinte szinte semmilyen tünetet nem okoz, sőt a későbbiekben sem figyelmeztet jellegzetes szimptómákkal.
2006.1.9.
A rovat további cikkei
Nők és a fizikoterápia
3 dolog, amivel a nők a leggyakrabban fizikoterápiára járnak, ami az egyik leggyakrabban alkalmazott módszer a mozgásszervi problémák enyhítésére. Különösen a nők körében népszerű.
2024.12.11.
Ne pánikoljunk!
Pánikban a viselkedési normákat felülírja a túlélési ösztön, az ember, magatartása teljesen megváltozik. Sokan a hisztériához hasonlítják.
2024.8.21.
Allergia és természetgyógyászat
Minden allergiás reakció az immunrendszer védekező mechanizmusainak túlzott megnyilvánulása.
2024.7.31. 5
Fogamzásgátlás: pro és kontra
Egy nő két dolog miatt képes mindenre: hogy legyen gyermeke, vagy, hogy ne.
2024.7.15.
Ekcéma, a gyerekkor bőrbetegsége
A kisgyemekes anyukák gyakori témája, hogy a gyermekük ekcémás.
2024.4.10.
A számítógéphasználat ártalmai
Betegségek és sérülések, amelyeket a számítógép intenzív használata okozhat. A számítógép rendszeres, napi több órás használata számos betegség kialakulásához vezethet...
2024.3.1.
Előadás testmozgással
A közelmúltban Szolnokon Nagy-Bana Zsanett tartott előadást a demenciáról az érdeklődőknek. Részletek a cikkben.
2024.2.15.
Alvászavarban küzdőknek
Alvászavarban küzdőknek erősen ajánlott megismerkedni a CBD olajokkal
2023.11.25.