A rák kezelésének szelíd gyógymódjai (3)
A rák kezelésének természetes gyógymódjai (mint maga a betegség) nagyon sokrétűek, és alapjában véve két nagy csoportba oszthatjuk őket.
Az alapgyógymódok elengedhetetlenül fontos részét képezik eme agresszív betegség szelíd, a szervezetet megkímélő gyógyításának. A kiegészítő gyógymódok pedig elősegítik, erősítik az alapgyógymódok hatását, növelik a teljes gyógyulás esélyét, javítják a paciens életminőségét.
Az alapgyógymódok a testi-lelki egyensúly elérését szolgálják. Ennek érdekében elengedhetetlen a helyes étrend összeállítása – ideális esetben szakember által, a vitaminok- és nyomelemek jelentős mennyiségű bevitele a szervezetbe, a tisztítókúra, a rákellenes hatású növények alkalmazása, légzőgyakorlatok, a mozgás, valamint a lélek gyógyítása, a betegség lelki okainak feltérképezése és megszüntetése. A kiegészítő gyógymódok közé sorolható a bioenergetikai kezelés, a léleksebészet, akupunktúra, biorezonancia, enzimterápia, oxigénterápia, sajátvér-kezelés és mások.
A helyes táplálkozás nemcsak a rák megelőzésében, hanem annak gyógyításában is nagy segítséget nyújt. Ezt a tényt számos, szakemberek által végzett kutatás igazolta, ám a hagyományos orvoslás még mindig nem tanúsít ennek kellő jelentőséget. A beteget a műtét után legtöbbször úgy engedik haza a kórházból, hogy semmilyen javaslatot nem adnak neki azzal kapcsolatban, hogyan változtasson életén. A legtöbbször arra biztatják, nyugodtan térjen vissza a bevett szokásaihoz, mintha semmi sem történt volna. Pedig a betegség egy intő jel, melyen keresztül a szervezet fel akarja hívni a figyelmünket, hogy változásra van szüksége, mert rosszul bánunk vele.
A táplálék-felvételben három olyan momentum van, mikor rákkeltő anyagok kerülhetnek a szervezetbe:
a táplálék elkészítése (gondoljunk itt a hal és hús melegítésekor keletkező rákkeltő anyagokra),
a táplálék tartósítása,
és végül a táplálék lebontása.
Ezekről a folyamatokról az előző cikkekben bővebben beszéltünk. Emellett szoros kapcsolatban áll a rákbetegség kialakulásával a túlzott fehérjebevitel. Egy átlagos európai étrend körülbelül két-háromszor annyi fehérjét tartalmaz, mint amennyire normális életvitel mellett szükségünk volna. A rákos sejt fehérjékből táplálkozik, így a betegnek mindenképp fontos a fehérjékben gazdag ételek kerülése. Bizonyíték erre egy érdekes kísérlet, melynek során rákos sejttenyészeteket kevertek össze anyatejjel. A rákos sejtek fokozatosan elhaltak. Ez azzal magyarázható, hogy az anyatejben kevés a fehérje, viszont rendkívül gazdag szénhidrátokban, melyet a rákos sejtek nem tudnak hasznosítani. A beteg paciens diétájának tehát hasonlítania kell az anyatej összetételéhez: kevés fehérjét és sok szénhidrátot kell tartalmaznia.
A legfontosabb szempontok, amelyeket a rákbetegek diétájának összeállítása során figyelembe kell vennünk a következők:
Ki kell iktatnunk az étrendből az állati fehérjéket, mivel ezek a beteg szervezetben csak a rákos sejtek szaporodását szolgálják. Minél nagyobb mértékben kerülni kell a fehér lisztet illetve cukrot tartalmazó élelmiszereket. Ezeket az anyagokat a szervezet nem tudja hasznosítani, fogyasztásuk során felesleges terhelésnek tesszük ki emésztőrendszerünket.
Igyunk nagy mennyiségű folyadékot tiszta víz vagy gyógytea formájában.
Kerüljük a túlzott só és erős fűszerek fogyasztását.
Ajánlott a bőséges rostbevitel, amely támogatja az anyagcserét.
Az alapos rágás és a friss, házilag préselt gyümölcslevek fogyasztása.
A legjobb, ha a rákos beteg csak naponta kétszer étkezik: délben és este, s az étkezések között csak gyógyteát, vizet, esetleg friss gyümölcsöt vesz magához. A reggeli étkezés kihagyása azért ajánlott, mert ilyenkor fontos tisztító folyamatok mennek végbe a szervezetben, melyeket az étkezés megzavar. Mivel a legtöbb zöldség vitamintartalma a hőkezelés során elveszik, törekedni kell a nyers ételek fogyasztására.
Természetesen elengedhetetlen a cigaretta és alkohol teljes kizárása. A rákos betegek többségének szervezetében kimutatható a vitaminok és nyomelemek hiánya, ezek pótlása szintén a megfelelő táplálkozás útján lehetséges. Az A-vitamin pótlására nagyszerű a répa, répalé és cékla fogyasztása, a C-vitamin a citrusfélékben fordul elő a legnagyobb mennyiségben, az E- és F-vitamin pedig az olajos magvakban.
A helyes, személyre szabott diéta mellett van egy igényesebb módszer, amely nagyon jó eredményekkel büszkélkedhet. Ez a böjt. A terápia kidolgozása elsősorban dr.Breuss nevéhez fűződik, aki több ezer beteget kezelt praxisa során böjtkúrával. Ez a módszer a betegség korai stádiumában ajánlatos és minden esetben kizárólag orvosi felügyelet mellett. Műtét után, mikor a szervezet már gyenge, tilos böjtölésbe fogni! A kúra ötlete azon a megfigyelésen alapszik, hogy ha a szervezet kevés tápanyagot kap, arra kényszerül, hogy minden idegen anyagot lebontson, így a daganatot is. A kúra folyamán a beteg semmilyen szilárd tápanyagot nem vehet magához: csak zöldségleveket és gyógyteákat. Egy szakember által megszabott idő után fokozatosan visszatérhet a zöldség és gyümölcs alapú táplálkozásra.
Azoknak a betegeknek, akik nem tudnak böjtölésbe fogni, ajánlott a rákellenes hatású ételek kúraszerű fogyasztása. Ilyen a fokhagyma-kúra, melynek során hat héten keresztül napi 3-4 gerezd fokhagymát kell elfogyasztani. Nagyon hasznosak a rákellenes hatású teák. A vérehulló fecskefű a bőrrák megelőzésében és gyógyításában nyújt segítséget, a körömvirág az emlőrákkal szemben. Ismert a fagyöngy rákellenes hatása, mely hőkezelés hatására megszűnik, ezért a fagyöngyöt hideg vízben kell áztatni. A zsurlótea erősíti a csontvelőt, kiküszöböli a sugárkezelés negatív hatásait a nyálkahártyára. A máriatövismag erősíti a májat, így azoknak is sokat segít, akik a máj számára rendkívül megterhelő kemoterápiás kezelést választják.
A helyes légzés, a különböző légzőgyakorlatok és a kíméletes mozgás azok közé a természetes gyógymódok közé tartozik, melyekről a modern társadalom szinte teljesen megfeledkezett, annak ellenére, hogy elengedhetetlen részei a gyógyulási folyamatnak. Csakúgy, mint a vegyi anyagok kerülése, a természetes alapú mosószerek és kozmetikumok használata.
(Folytatjuk)
Hozzászólások
Kapcsolódó cikkek
A rák kezelésének szelíd gyógymódjai (4)
A rák nemcsak a test, hanem a lélek betegsége is.
2011.8.30.
A rák kezelésének szelíd gyógymódjai (2)
A természetgyógyászati módszerek a daganatképződést, vagy a hajlamot nagyon korán képesek kimutatni.
2011.7.7.
A rák kezelésének szelíd gyógymódjai (1)
A rákbetegséget az emberiség nagyon régóta ismeri.
2011.6.20. 7
A rovat további cikkei
Őrizzük meg ízületeink egészségét!
A szakértő tippjei arró, hogyan őrizzük meg ízületeink egészségét télen is.
2025.1.2.
Új év, új szokások
Legyen az egészséges és józan önszeretet és az öngondoskodás az újévi fogadalmunk!
2025.1.1.
Nők és a fizikoterápia
3 dolog, amivel a nők a leggyakrabban fizikoterápiára járnak, ami az egyik leggyakrabban alkalmazott módszer a mozgásszervi problémák enyhítésére. Különösen a nők körében népszerű.
2024.12.11.
Ne pánikoljunk!
Pánikban a viselkedési normákat felülírja a túlélési ösztön, az ember, magatartása teljesen megváltozik. Sokan a hisztériához hasonlítják.
2024.8.21.
Allergia és természetgyógyászat
Minden allergiás reakció az immunrendszer védekező mechanizmusainak túlzott megnyilvánulása.
2024.7.31. 5
Fogamzásgátlás: pro és kontra
Egy nő két dolog miatt képes mindenre: hogy legyen gyermeke, vagy, hogy ne.
2024.7.15.
Ekcéma, a gyerekkor bőrbetegsége
A kisgyemekes anyukák gyakori témája, hogy a gyermekük ekcémás.
2024.4.10.