Az exeket elfelejtik, ugye?
Amikor az egyik lakásból egy másikba költözünk, akkor nagyon figyelmesen kell eljárnunk.
A költözés egyben számvetés is az addig felhalmozott tárgyainkkal, és kitűnő alkalom a szelektálásra. Viszont van ilyenkor egy csapda, amibe gyakran belelépünk. Ez a csapda pedig akkor kerül beélesítésre, amikor a kezünkbe vesszük a százhetvenedik plüss tevetyúkot, vagy a rég eltörött hűtődobozt, ránézünk és ahelyett, hogy a kukába landoltatnánk azt mondjuk magunknak: „Lehet, hogy jó lesz ez még valamire”.
Nos, közlöm, ez nem így van! Ez a komplett katasztrófa, a mocsár, ami lehúz, mert végül úgy járunk, hogy több tucat felesleges kacatot cipelünk át az új lakhelyünkre, és ahelyett, hogy ott egy új életet kezdenénk egy tiszta lakásban, elkezdjük keresni a helyét a tevetyúknak, a sünborznak, és biztos, hogy találunk valami öncélú, mondvacsinált funkciót a hűtődoboznak is. Vannak mazochisták is, akik ilyenkor elégedetten mosolyognak: lám, mégis milyen jó, hogy nem került semmi kidobásra. Van egy szép, friss lakásunk, a szoba közepén pedig a régi, egykor szép fotel. Viszont tudjuk, hogy abba már belepisilt a macska, és azóta sem száradt ki... Régen szép volt a fotel, és még kényelmes is, de amióta Cirmi-Mirmi belebrunyált, már nem annyira szívesen ülünk bele. Esetleg ki is cserélhetjük rajta a kárpitot, de Cirmi-Mirmi miatt nem vennénk fel róla a véletlenül ráesett kiflit, és végképp nem ennénk meg!
Hát, egy frászt kell azt őrizgetni! Ki kell dobni!
Ez a példázat el is juttat engem az exekhez: mi a fészkes fenéért kell az exekkel rendszeresen tartani a kapcsolatot?
Nem azt mondom, hogy a szakítás együtt kell, hogy járjon a háborús állapot beállásával, csak azt nem értem meg, ha valakivel szakításra került a sor, akkor miért kell még azt az embert hetekig, hónapokig vagy évekig hívogatni, vagy vele találkozgatni? Miért nem lehet hagyni a kapcsolatot, hadd vérezzen ki, és távozzon békében a másvilágra? Aztán, ha a zebránál véletlenül összefutunk valamelyik „régiséggel”, akkor attól még lehet mosolyogva üdvözölni, és semmitmondóan érdeklődni, majd továbbmenni.
Visszatekintve régi barátnőimre, azt még csak-csak megértetem, hogy én miért tartom, vagy tartanám velük a kapcsolatot. Azért, mert a hiúságomnak tetszik, hogy a nők megtartanak emlékezetükben, köszöntenek névnapomon, vagy valamiben kikérik a véleményemet. Ilyenkor bűnösen öntelt vigyorral arra gondolok, milyen lúzer lehet a jelenlegi pasijuk, hogy a barátnő nem őhozzá fordult. Ellenkező esetben pedig utálom az új pasit, mert ő meg tudja adni azt, amit én nem tudtam, és ezen véleményemet még bele is szövöm a mondandómba. Stop! Pont. Ennyi.
De a nők esetében, bevallom, nagy bennem az értetlenség. Ők sokszor azt mondják: csak barátságból tartják a kapcsolatot.
Hadd kérdezzem már meg, hogy nincs-e más barát-barát?
Én például csak olyan nővel tudok barátságot fenntartani, akit még nem láttam meztelenül. Akit láttam, az nekem már több. Ő már az életem része. Csaknem felelősséget érzek iránta. Szeretem, ha szüksége van rám, élvezem, ha segíthetek neki, imádok a problémáival foglalkozni, azért mert férfiként gonosz vagyok. Kijön belőlem a szemétdombi kakas érzése, de csak és csakis addig, amíg enyém a segítő fél szerepe. Viszont utálom, ha azt kell hallgatnom, hogy az új pasival ide- vagy odamennek, utazgatnak.
De túlélem, mert az Isten szerelmére, én férfi vagyok!
Hölgyek, valóban csak a régi exszel lehet megbeszélni az időjárást, vagy a szappanoperák történéseit? Vagy ami még rosszabb: valóban csak a régi exszel lehet megbeszélni a lélek vívódásait? Sokszor erre az a válasz, hogy azért mert ő megért, mert ő ismer. És az új? Ő nem ért meg, ő nem ismer? Akkor mit ér az a kapcsolat?
Egyébként ilyenkor alakul ki valami hamis, idealizált kép az exről, ami végleg hazavágja a jövőbéli boldog kapcsolatokat és hétköznapokat az elkövetkező rövidke harminc-negyven évre.
Tudom, hogy a női lélek bonyolult, összetett, és amúgy is nehéz feldolgoznia szakítást. Kell hozzá pár óra, vagy néhány évtized, épp ezért érzem hamisnak a magyarázatot arról, hogy a barátság csak barátság. Az esetek nagy többségében nem az van-e, hogy így akarnak „jelen maradni” az ex életében? Nem mondom. Kérdezem...
Vannak olyan hölgyek, akik a leggonoszabb pasik karmai közé kerülnek. És tudják-e, hogy kik a leggonoszabb pasik? Bizony nem a sör-fotel-focimeccs csávók, vagy a túlértelmiségi szabaddemokraták, de még csak nem is Havas Henrik!
Hanem azok, akik ájtatosan engedélyt kérnek régi barátnőjüktől, hogy eljegyezhessenek egy új csajt! Ezeket kell azonnal eltávolítani a környékről, úgy mintha a Cirmi-Mirmis fotelt odaadnánk a helyi faaprító iskolának kizárólagosan szakmai gyakorlat céljára.
Jaj...! Remélem, írásom nem csukja be előttem régi barátnőim ajtaját.
Figyeljetek, Egykori Szerelmeim, ne tegyétek ezt! Inkább fussunk össze egy teára!
Hozzászólások
Kapcsolódó cikkek
Néha értelem, és sok érzelem
Nemrég a kedvenc kávézómba ücsörögtem egy lusta, délutáni olvasgatás alkalmával.
2009.7.9. 14 1
Null-null, az idegen téma
Elnézést, hogy egy nőknek szóló szekcióban ezzel a témával állok elő, de a téma kikerülhetetlen...
2009.6.21. 7
Női balfogás, reglap a neved!
Ha már az internetes társkeresésnél tartottam a múlt héten, hadd folytassam is azzal!
2009.5.13. 13
Női naivság, internetre fel!
Állítólag az illuzionisták nem különösebben ügyes emberek. Viszont egy dologban nagyon jók, és erre épül a sikerük is.
2009.5.5. 10
A rovat további cikkei
Fitneszbe megyünk!
Na, nem én! De manapság divat fizetni azért, hogy drága tornagépekkel eddzük a testünket.
2013.11.14. 2
Szőke nő az ülés mélyén
Nem, nem egy Almodóvar-filmről lesz szó, hanem a színtiszta valóság nagy autókról és szőke sofőrökről...
2013.9.25. 2 17
Mitől félnek a férfiak?
Rendíthetetlenek, erősek, kitartóak, bátrak, sebezhetetlenek, ilyen és ehhez hasonló jelzőket használunk, ha a férfiakat akarjuk jellemezni.
2013.2.22. 8