9 tipp az anyagi stabilitásra
Pénz. Mindennek az alfája és ómegája, a világ mozgatórugója – hiánya (állítólag a sokszoros megléte is) sok-sok gond és aggodalom forrása.
Anyagilag mélypontra kerülni nagyon megterhelő. A kialakult pénzhiány lélekromboló – a folyamatos létbizonytalanság számos esetben még betegséghez is vezethet, ami tovább ront a helyzeten.
Mit tehetünk?
Egyszerű: törekedjünk a pénzügyeinkben is stabilitásra. Persze: „Könnyű azt mondani!”, de egy kis odafigyeléssel, és az eleinte még igencsak nehéz fegyelmezettséggel látványos változásokat érhetünk el. Az új szokások, új eredményeket hoznak.
1. Ne költsünk! – Mármint meggondolatlanul. Nem kell a kézhez kapott fizetést azonnal elkölteni. Valóban jó lenne nagy lábon élni, két kézzel szórni a pénzt, de mi lesz a hónap második felében?
2. Nézzük meg jól mire költünk! – Valóban szükség van arra, amit éppen a kosarunkba pakolunk, vagy csak a reklámok ügyes marketingje vesz rá a vásárlásra? Tényleg kell a tizenhatodik új táska/cipő/mobil – sorolhatnám reggelig – vagy éppen olyan jól funkcionál a régi?
3. Ha mégis költünk, tartsuk kontroll alatt! – Azaz mindent jegyezzünk fel, és hónap végén nézzük át mire költöttünk. Húzzuk alá azokat a dolgokat, amelyeket kidobtunk, nem használtunk. Érdekes lesz a végeredmény.
4. Legyenek megtakarításaink! – Minden hónapban alakítsunk ki egy olyan keretet, amihez semmiképpen nem nyúlunk hozzá. Nevezhetjük ezt „vésztartaléknak” is, de gyűjthetünk olyan dolgokra is, amelyeket mindenképpen szeretnénk, csak sajnáljuk rá a pénzt.
5. Kerüljük az adósságot! – Ha csak egy mód van rá, ne vásároljunk hitelre, ne kérjünk kölcsön. Gondoljunk bele: ha valamire MOST nincs pénzünk, honnan lesz a törlesztőrészletekre – a borsos kamatokról nem is beszélve.
6. Osszuk be, amink van! – Készítsünk fontossági sorrendet, és osszuk be mire költünk. Ha marad pénz, azt tegyük félre.
7. A kötelezettségeinket teljesítsük legelőször! – Azaz azonnal fizessünk be minden csekket, számlát – ha elcsúszunk, könnyen adósságspirálba kerülhetünk.
8. Tervezzünk és jutalmazzunk! – Tervezzük meg a pénzügyeinket, tűzzük ki a megvalósítandó célokat, és ha sikerül elérni, jutalmazzuk meg magunkat.
9. Figyeljünk saját magunkra! – Törődjünk az egészségünkkel, mert elveszítése több szempontból is hátránnyá válhat. Nem tudunk dolgozni, pénzt keresni, a betegség miatti kiadások pedig megnőnek, stb.
Hozzászólások
A rovat további cikkei
Hogy kellemesen teljen az ünnep
Megint eltelt egy esztendő, ismét apró fények gyúlnak a sötét utcákon.
2019.12.15.
Miként segíthet a párterápia?
Egy párkapcsolat rendkívül érzékeny dolognak számít. Elég egyetlen negatív tényező és máris kibillenhet még a legharmonikusabb kapcsolat is az egyensúlyából.
2019.9.11.
Esély a jófiúknak
A női szívekért versenyző pasik közül általában a rosszfiúk kerülnek ki győztesen.
2019.4.28.
A nők közötti barátság
A női barátságok különleges kapcsolatok: áthatja őket a jellegzetes női gyengédség. Nem is csoda, hiszen számukra fontosak az érzelmek.
2019.3.22. 24
Kiszállni a komfortzónából!
Sok munkáltató panaszkodik, hogy a fiatalabb generáció csak 1-2 évig marad egy munkahelyen, majd továbbállnak. Ha nem találnak már motivációt, nem sokat tétováznak.
2019.1.10. 13
Takarékos vásárlás
Így spórolj pénzt, miközben vásárolsz! Vásárlási szokásaink, motivációink meglehetősen szerteágazóak lehetnek...
2018.11.15. 2
Hogyan viseld?
Hogyan viseld a melegítőnadrágot, hogy ne tűnj slamposnak? A világ legkényelmesebb nadrágja egyben a legsokoldalúbb is.
2018.11.10. 3
Évszakváltás –ruhatárcsere
Melyik nő ne ismerné az érzést, amikor áll a ruhás szekrény előtt, és nem talál kedvére való göncöt, amelyet felvehetne.
2018.9.4. 4
Arcunk elárulja, milyenek vagyunk
Emberként nem vagyunk egyformák, maximum hasonlíthatunk egymásra.
2018.7.18. 1