Ünnepre hangolódás
Közeledik az ünnep: a szeretet, a meghittség, a megnyugvás, az elcsendesedés ünnepe.
Az ünnep, amely összehozza a családokat, kibékíti az ellentéteket, megoldást talál megoldhatatlannak hitt problémákra, oldja a mindennapos feszültségeket, gyógyírt nyújt a lelki sebekre. Elvileg. Mert sokan még karácsonykor sem képesek leengedni, ellazulni, vagy túllépni sérelmeiken. Sok családban sajnos „kötelesség-ízű” lesz a nyugalom tettetése, a rokonság végiglátogatása, és hiába minden igyekezet, előbb vagy utóbb robban a bomba, és soha nem látott erővel törnek fel az indulatok.
De nem kell, hogy így legyen!
Tudatosan készüljünk lélekben is az ünnepre, hogy elkerülhessük a bajt!
• Tervezzünk! Lehetőleg közösen döntsük, el miként képzeljük, a karácsonyt, mikor leszünk szűk családi körben (és ide kik tartoznak), melyik rokonhoz és mikor megyünk látogatóba, mikor szánunk időt a barátainkra.
• Alakítsunk ki saját szokásrendet az ünnepekre, amikor kizárólag csak rólunk szól minden. (A fa díszítése, az ajándékozás körülményei, stb.)
• Tervezzük meg előre az ünnepi menüt, és azt is, mit mikor készítünk el. Az aprósütemények megsütése már egy-két héttel korábban is kivitelezhető – és a gyerekek számára óriási közös élményt jelent.
• Soha ne hagyjuk a bevásárlást az utolsó percre, csak fölösleges feszültséget okoz az ünnep előtti utolsó napon rohangálni az alapanyagok vagy az ajándékok után. Legjobb, ha módszeresen bevásárló listát készítünk – így biztosan nem marad ki semmi.
• Tervezzük meg a rokonlátogatások sorrendjét is, így elkerülhetőek lesznek az esetleges ütközések a programban és az ebből törvényszerűen következő sértődések is.
• Ha ajándékot választunk, soha ne az ára legyen a döntő. Elanyagiasodott világunkban sokan úgy próbálják kárpótolni elhanyagolt szeretteiket, hogy minél nagyobb értékben vásárolnak ajándékot részükre. A pillanatnyi öröm, amit a gáláns ajándék okoz, nem fogja feledtetni a külön töltött órákat, a mellőzöttség fájdalmát, a viták, veszekedések rémségét. Törekedjünk arra, hogy békében, megértésben, egymásra maximálisan figyelve éljük a mindennapokat, az ajándék pedig inkább személyre szóló apróság legyen, egy szívmelengető gesztus.
• Hangolódjunk lelkileg is az ünnepre! Nem kell ahhoz vallásos nevelést kapni, hogy az ember készüljön karácsony szépségére. Érezzük és éreztessük a szeretetet, a csodavárást, a megnyugvást, a meghittséget.
• Öltöztessük fel a lakást! Már jóval az ünnep előtt teremtsünk karácsonyi hangulatot. Használjunk csillogó díszeket, ünnepi terítőket, gyertyákat, illóolajokat – varázslatos napokat teremthetünk otthonunkban.
• Osszuk el a feladatokat, hisz az ünnep nem szólhat arról, hogy csak mi dolgozzunk, megállás nélkül. Vonjuk be a család többi tagját is. Növeli az összetartozás érzését.
• Tegyük félre a sérelmeket! Semmi sem olyan szörnyű és végérvényesen rossz, mint amilyennek látszik. A megbocsátás egyébként is erény – erőssé és energikussá tesz, és jó érzést hagy maga után.
• Adjuk meg a módját: ne sajnáljuk ünneplő étkészletet sem, hiszen évente csak egyszer van karácsony.
• Majd dőljünk hátra és élvezzük a művünket: a csodálatos terítéket, a különleges ízeket, a finom falatokat, és a szeretetet, ami körülöleli.
Hozzászólások
A rovat további cikkei
Legyen rend a táskában!
Köztudott, hogy a nők szeretnek úgy elindulni otthonról, akárhová mennek is, hogy szinte minden helyzetre fel legyenek készülve.
2020.9.16.
Az online társkeresés előnyei
Milyen előnyei vannak az online társkeresésnek? Az ismerkedés világa igen nagyot fordult az elmúlt évtizedekben.
2019.12.19.
Miként segíthet a párterápia?
Egy párkapcsolat rendkívül érzékeny dolognak számít. Elég egyetlen negatív tényező és máris kibillenhet még a legharmonikusabb kapcsolat is az egyensúlyából.
2019.9.11.
Esély a jófiúknak
A női szívekért versenyző pasik közül általában a rosszfiúk kerülnek ki győztesen.
2019.4.28.
A nők közötti barátság
A női barátságok különleges kapcsolatok: áthatja őket a jellegzetes női gyengédség. Nem is csoda, hiszen számukra fontosak az érzelmek.
2019.3.22. 24
Kiszállni a komfortzónából!
Sok munkáltató panaszkodik, hogy a fiatalabb generáció csak 1-2 évig marad egy munkahelyen, majd továbbállnak. Ha nem találnak már motivációt, nem sokat tétováznak.
2019.1.10. 13
Takarékos vásárlás
Így spórolj pénzt, miközben vásárolsz! Vásárlási szokásaink, motivációink meglehetősen szerteágazóak lehetnek...
2018.11.15. 2