Nyári szellő
Gary Chapman és Catherine Palmer közös munkájának eredménye a neves pszichológus A házasság négy évszaka című könyvén alapuló sorozat következő darabja.
Az első részben - mely a Tavaszi történet címet kapta - megismert szereplők élete újabb megpróbáltatásokkal és izgalmas kanyarokkal teli. Ezúttal az álompárnak számító Finley házaspárnak kell megküzdenie a váratlan akadályokkal, melyeket nem más, mint az anyós jelenléte állít a pár elé.
Kim és Derek nem problémamentes, de kiegyensúlyozott életébe hirtelen betoppanó anyós a bajok fő forrása, aki mintha minden erejével azon lenne, hogy megkeserítse menye mindennapjait nem hétköznapi életfelfogásával, kotnyeles természetével és fia manipulálásával. Miranda folyamatosan kritizálja Kim főztjét, gyermeknevelési eszközeit, lakberendezési szokásait, ami még a legtürelmesebbeket is próbára tenné.
Természetesen ebben a kötetben is nyomon követhetjük a korábban megismert szereplők életének alakulását: a bájos fodrásznő és a szomszédos horgászbolt tulajdonosának bimbózó románcát, a nőegyeleti teadélutánokat és egy új lakó felbukkanását.
A számos díjjal jutalmazott Catherine Palmer írónő csodálatos meseszövésének és Chapman családterapeuta fáradhatatlan munkájának legújabb gyümölcse a Nyári szellő. A történet nem csak szórakoztató, de tanulságos is, hiszen megismerhetjük a gyakorlati oldalát annak, hogyan használjuk partnerünk szeretetnyelvét. A könyv a kommunikáció fontosságát hangsúlyozza, hogy ne féljünk megbeszélni a problémákat, illetve megmutatja, hogyan legyünk türelmesek és miként figyeljünk oda a másikra úgy, hogy ezt ő is értékelni tudja.
A könyvnek mélyebb és tágabb mondanivalója az, hogyan fogadjuk el sokszínűnek és változatosnak a világot, hogyan toleráljuk a más világfelfogású és gondolkodású embertársainkat, hogyan értékeljük újra saját nézeteinket, hiszen csak így leszünk képesek harmóniában élni önmagunkkal és környezetünkkel.
Hozzászólások
A rovat további cikkei
A rendteremtés művészete
Nézzük csak, mit ajánl a témában a szakértő Marie Kondo a Tiszta öröm című könyvében!
2019.1.30. 16
Szlovákul szeretni
A rendkívül megkapó, egyszerűségében nagyszerű könyvborítón már akkor megakadt a szemem, amikor a kiadó még a megjelenés előtt a világhálón hirdette Durica Katarina legújabb regényét.
2016.6.10. 27
Hétköznapi hőseink
„Mindenkinek szüksége van egy képzelt világra, ami segít a nehéz időkben.” (Olvasmányélmény)
2016.4.13. 5
Mitől lesz isten az ember?
Recenzió a Pesti Magyar Színház Frankenstein című előadásáról.
2015.3.3. 24
Swing – az új magyar sikerfilm
A legújabb magyar gyártású vígjáték három különböző generációjú nő történetét dolgozza fel.
2015.1.21. 10
És a hegyek visszhangozzák
A kabuli születésű író és orvos világsikerű regényeiért (Papírsárkányok, Ezeregy tündöklő nap) számos olvasó rajong.
2014.11.6. 5
Erlend Loe: Fvonk
Egy viszonylag vékony kötet, amely főként kétszemélyes párbeszédekből áll. Két férfi párbeszédéből. (Könyvrecenzió)
2014.9.16.
100 magyar baka
Már 100 év is eltelt azóta. Többségében békében, legalábbis az első világháborúhoz mérten, viszonylagos békében.
2014.8.14.
Senko Karuza: Szigetlakók
A lapokról egy letűnőfélben levő életforma köszön vissza, ami sok turista számára jelenti a paradicsomot...
2014.7.17.
Eldorádó – a poklon túl
A menekült tematika, legalábbis a hírek szintjén, jelen van mindennapjainkban, de szépirodalmi feldolgozása ritkaságszámba megy.
2014.6.5. 6
Stefano Benni: Gyorslábú Achille
Amikor hősünk, kéziratokkal a hóna alatt, kilépett az ajtón, a világ nem volt meg.
2014.4.25. 9