Swing – az új magyar sikerfilm
A legújabb magyar gyártású vígjáték három különböző generációjú nő történetét dolgozza fel.
A Swingben minden megvan, ami egy jó filmhez kell: szerelem, ármány, küzdelem, siker, na és persze poén is akad bőven.
A történet szerint Kati (Ónodi Eszter) egy kisfiát egyedül nevelő édesanya, aki egy régi tehetségkutató versenyben elért sikereiből igyekszik megélni, kevés szerencsével. Rita (Csákányi Eszer) férjes asszony, aki az otthonülő feleségek unalmas mindennapjait éli, és egykor feladott operaénekesnői álmain mereng. Angéla (Törőcsik Franciska) pedig, a tehetséges fiatal lány, szülei féltő karjaiból egyenesen a színpadig menekülne, ha egyáltalán eljutna egy castingra is – ahová félelmei és kishitűsége miatt nem képes elmenni. A három nő élete gyökerestől felfordul, amikor betévednek egy étterembe, ahol a valaha ünnepelt, idős díva, Vadász Emmi (Törőcsik Mari) énekel.
Emmi és egy transzvesztita táncos (Kulka János) segítségével együttest alapítanak, amellyel végighaknizzák a Balaton városait. A sorozatos hibák, a rossz döntések és az örökös bizonytalanság elvezetik a három főszereplőt a drámai végkifejletig, ahol semmi sem az, aminek látszik. Veszteség, fájdalom, lemondás és csalódás – ezek kísérik végig Kati, Rita és Angéla kalandjait, melyek során énekesnői álmaikat dédelgetve karriert próbálnak építeni, ha törik, ha szakad. A végén persze a néző levonja belőle a saját maga tanulságait, és jókedvűen hagyja el a mozi termét.
Fazekas Csaba 2014-es vígjátéka egy könnyed, nevetést garantáló, mégis megható és sokatmondó film. Valójában olyan témaköröket dolgoz fel, mint a nők felelősségvállalása a saját életük alakulásáért, a sikeres karrier és az anyaság párhuzamának nehézségei, vagy éppen a fiatalság és az élet múlandóságának feldolgozása.
Ajánlom azoknak, akik kellemes időtöltésre vágynak, de unják a szokásos hollywoodi álomsztorikat. A Swing ugyan álmokról, vágyakról és sikerhajszolásról szól, mégsem az a sablonos, csöpögős film, amiből már ezer és egyet láthattunk. Remek kikapcsolódás!
Hozzászólások
A rovat további cikkei
A rendteremtés művészete
Nézzük csak, mit ajánl a témában a szakértő Marie Kondo a Tiszta öröm című könyvében!
2019.1.30. 16
Szlovákul szeretni
A rendkívül megkapó, egyszerűségében nagyszerű könyvborítón már akkor megakadt a szemem, amikor a kiadó még a megjelenés előtt a világhálón hirdette Durica Katarina legújabb regényét.
2016.6.10. 27
Hétköznapi hőseink
„Mindenkinek szüksége van egy képzelt világra, ami segít a nehéz időkben.” (Olvasmányélmény)
2016.4.13. 5
Mitől lesz isten az ember?
Recenzió a Pesti Magyar Színház Frankenstein című előadásáról.
2015.3.3. 24
És a hegyek visszhangozzák
A kabuli születésű író és orvos világsikerű regényeiért (Papírsárkányok, Ezeregy tündöklő nap) számos olvasó rajong.
2014.11.6. 5
Erlend Loe: Fvonk
Egy viszonylag vékony kötet, amely főként kétszemélyes párbeszédekből áll. Két férfi párbeszédéből. (Könyvrecenzió)
2014.9.16.
100 magyar baka
Már 100 év is eltelt azóta. Többségében békében, legalábbis az első világháborúhoz mérten, viszonylagos békében.
2014.8.14.
Senko Karuza: Szigetlakók
A lapokról egy letűnőfélben levő életforma köszön vissza, ami sok turista számára jelenti a paradicsomot...
2014.7.17.
Eldorádó – a poklon túl
A menekült tematika, legalábbis a hírek szintjén, jelen van mindennapjainkban, de szépirodalmi feldolgozása ritkaságszámba megy.
2014.6.5. 6
Stefano Benni: Gyorslábú Achille
Amikor hősünk, kéziratokkal a hóna alatt, kilépett az ajtón, a világ nem volt meg.
2014.4.25. 9
Bíró Szabolcs: Ragnarök
A Világfa összes ágára esküszöm, hogy bár a viking történelem ismerete nem, de feléjük mutató szimpátiám itt csörgedezik az ereimben...
2014.4.14.