Legyünk résen! 5.
Hajlamosak vagyunk azt hinni, minket a pedofília semmilyen oldalról sem érinthet. Pedig egyikünk gyermeke sem garantáltan védett ellene!
Az emberek egy része homokba dugja a fejét: inkább el sem olvassa a pedofíliáról szóló eseteket. Mások azt gondolják, velük, az ő családtagjaikkal ilyesmi nem történhet meg -- miközben a közvetlen környezetükben él az áldozat. Megint mások tudnak, sejtenek kiskorú családtagjaik bántalmazásáról, mégsem lépnek semmit az ellen, hogy tegyenek valamit szenvedésük megszüntetéséért!
Talán nem is csoda, hogy sokan tudni sem akarnak erről a szörnyűségről, hiszen a pedofilok emberi értelemmel felfoghatatlan, érzelmileg pedig szinte elviselhetetlen, borzalmas dolgokat művelnek.
Pedig a legtöbbet úgy tudunk ellene tenni, ha tisztában vagyunk azzal, hogy mit is jelent a pedofília, hogy igenis a veszély minden gyermeket fenyeget, és a legkézenfekvőbb megoldás a megelőzés: bizonyos módon felkészíteni a gyereket arra, hogy sosem kell azt tennie, amit nem akar. Vagy ha már megtörtént a baj, legalább képesek legyünk felismerni a jeleket, és segítséget kérni.
Mikor beszélhetünk szexuális visszaélésről?
-- ha az elkövető sokkal idősebb, mint a kiskorú,
-- ha erőszakkal vagy zsarolással kényszeríti a gyereket a szexuális tevékenységre.
Milyen árat fizet az áldozat?
-- depresszió, elhagyatottság, magányosság érzése,
-- önveszélyes magatartás,
-- bizalmatlanság az emberekkel szemben,
-- hajlam az alárendeltségre, önkéntelenül olyan helyzetek keresése, ahol megismétlődhet a bántalmazás,
-- a későbbiekben a szex elutasítása, szexuális zavarok, a szexuális partnerek gyakori váltakozása.
Elsősegély!
-- Figyelmesen meg kell hallgatni a gyereket. Ha fiatalabb, adjuk kezébe kedvenc játékát, ültessük ölébe kutyáját, macskáját.
-- A szülő próbáljon uralkodni érzésein, ne sírjon, ne kiabáljon, és főként ne hazudtolja meg a gyereket. A gyereknek istenként kell látni szülőjét, aki a világ minden sebét meggyógyítja. Csak akkor szabad sírni, ha a gyerek nem látja.
-- Hagyjon pár órát arra, amíg megemészti és átgondolja a történteket, csak azután hívja a rendőrséget. Ők segítenek szakembert találni, aki lelki segítséget nyújt szülőnek és gyereknek egyaránt.
-- Állandóan éreztetni kell a gyerekkel, mennyire szeretjük őt. Dicsérjük, simogassuk.
-- Sokat segíthetnek a háziállatok, segítik levezetni az emóciókat. A gyerek elbeszélget velük, bundájukba sírja bánatát, megosztja velük minden titkát.
Hozzászólások
Kapcsolódó cikkek
Segítséget a bántalmazottnak! 3.
Edit felháborodottan olvasta az újságban a szexuálisan bántalmazott ministránsokról és katonákról szóló cikkeket.
2006.11.13.
Hogyan tovább? 2.
A szülők számára az első sokk, az önvádaskodás első hulláma után következett a második. (A pedofíliáról szóló cikk következő része.)
2006.10.26.
Pedofília -- gyerekeinket fenyegető rém 1.
Fiatalkorú gyermekünk szexuális zaklatásának veszélye, a lányos szülők visszatérő rémálma...
2006.10.18.
A rovat további cikkei
Álmaink nem hazudnak
Életünk egyharmadát alvással töltjük. Az alvás egy misztikus birodalomba vezet minket: az álmok tündéri vagy lidérces világába.
2024.11.5. 55
Évszakváltás – ruhatárcsere
Melyik nő ne ismerné az érzést, amikor áll a ruhás szekrény előtt, és nem talál kedvére való göncöt, amelyet felvehetne.
2024.10.22. 4
Kiszállni a komfortzónából!
Sok munkáltató panaszkodik, hogy a fiatalabb generáció csak 1-2 évig marad egy munkahelyen, majd továbbállnak. Ha nem találnak már motivációt, nem sokat tétováznak.
2024.9.23. 13
Égető nyár
A nyári napsugarak veszélyesek. Égetnek. Megégetnek. Perzselnek. Szerelemmel. Veszedelmes érzelmekkel.
2024.7.19.
A sokoldalú levendula
Vajon mi jut eszünkbe elsőként, ha a levenduláról van szó? (A cikk végén receptötlet)
2024.6.18.
Mosogatógép – gyorsan és egyszerűen
Biztos sokan érezték már, hogy szélmalomharcot vívnak nap mint nap a mosogatással.
2024.3.5.