Zöldséges fogások
Előételként vagy vacsorára...
Padlizsánpizza
Hozzávalók 2 személyre: egy kb. 40 dkg-s padlizsán, egy zacskó (15-20 dkg) mozzarella sajt, egy-két nagyobb paradicsom (vagy pár szem kisebb paradicsom), olívaolaj, só, bors, pár bazsalikomlevél, petrezselyem zöldje, ízlés szerint egy kis fej fokhagyma
A sütőt előmelegítjük 200 Celsius-fokra (vagy légkeveréses 180 fok). A padlizsánt megmossuk, végét levágjuk, majd félbevágjuk, és a sütőlapra tesszük. 20-25 percig sütjük. Közben felszeleteljük a sajtot és a paradicsomot. Egy kis tálkában összekeverünk 1-2 evőkanál olívaolajat, ízlés szerinti mennyiségű sóval, frissen őrölt borssal, apróra tépkedett bazsalikommal és petrezselyem zöldjével. Aki szereti, apróra vágott fokhagymát is keverhet hozzá. Ha megsült a padlizsán, kivesszük a sütőből, és megkenjük az olívaolajos keverékkel (ha előtte kanállal pár mélyedést vágunk a zöldségbe, nem folyik le róla az olaj) majd felváltva rárakjuk a mozzarella- és paradicsomszeleteket. Ezután még 5 percre visszatesszük a forró sütőbe.
Cékla Jamie Oliver módra
H. 2 személyre: egy nagyobb vagy két kisebb cékla (kb. 40 dkg), 20 dkg Hüttenkäse (túróhoz hasonló friss sajt, kiváltható túró és tejszín keverékével), 2 evőkanál olívaolaj, 1-2 evőkanál balzsamecet, 1 teáskanál citromlé, kevés reszelt citromhéj, só, frissen őrölt bors, 1-2 ág kakukkfű (ha nincs, bazsalikommal és petrezselyemmel is kiválthatjuk)
A céklát megfőzzük. Ha kihűlt, meghámozzuk, majd tetszés szerint felszeleteljük vagy felkockázzuk, és szétosztjuk két tányérra. Meglocsoljuk egy kis balzsamecettel és olívaolajjal. A sajthoz szintén olajat keverünk, valamint sót, borsot, citromlevet és citromhéjat. A megmosott, megszárított kakukkfű levélkéit (vagy az apróra tépkedett bazsalikomleveleket, apróra vágott petrezselymet) is a sajthoz keverjük, és a sajtot a céklára halmozzuk. Pirítóssal vagy friss kenyérrel nagyszerű vacsora. (Sült céklával is készíthetjük, úgy is nagyon finom.)
Hozzászólások
A rovat további cikkei
Tippek a vitamindús ünnepi menühöz
A karácsonyi időszakban az ételek kiemelt jelentőségűek. A hangsúly a hagyományos ételsoron van, ám az ünnepi menüben kapjanak méltó helyet a zöldségek is!
2024.12.16.
Novemberi örömök
November hava kulináris élvezetekben gazdag hónap. Nézzük csak, mit tartogat!
2024.11.5. 21
Alma, a csodálatos
Bátran állítható, hogy az alma az emberiség egyik legrégebbi, gyógyító hatással is rendelkező tápláléka. (Receptekkel)
2024.10.20. 35
Grillpartira
Mivel elérkezett a grillezős-sütögetős, laza kerti partik időszaka, az alábbiakban ötleteket kínálunk a grillezéshez.
2024.8.2. 1 5
Hűsítő nyári finomságok
Vitathatatlanul tombol a nyár. Jólesik ilyenkor minden, ami hűsít.
2024.7.19. 12
A nyár illata
A sárgabarack leginkább nyers állapotában fejti ki áldásos hatását, de számtalan formában hasznosíthatjuk még. (Receptekkel!)
2024.7.1. 9
A tavasz vitaminbombái
Hónapos, fehér, fekete, jégcsap – legyen szó bármelyik retekfajtáról, mindegyik fogyasztása javasolt. (Receptekkel)
2024.4.9. 25
Kulináris segédek
Praktikus konyhai eszközök és tippek a mindennapokhoz, hogy könnyebb legyen a konyhatündérkedés.
2024.3.4.
Saláták
Itt az ideje, hogy belevessük magunkat a tavaszba, és az első zöldségek korlátlan fogyasztásába! (Receptekkel)
2024.2.22. 18
Farsangoló
Farsangi ételekben nincs hiány: gondoljunk csak a többféle módon elkészíthető fánkokra, kocsonyákra, hideg és meleg ételekre. (Receptekkel)
2024.1.11. 13