Erőfeszítéseink
A nő szerette délceg férjét, aki büszke volt a szőke trónörökösre. A nő, az édesanya kisfiának szentelte életét.
Dédelgette, terelgette az élet útján, közben anyai szemében az öröm tükröződött. A kis család keményen küzdött az Élet arénájában, hogy szemük fényének az összes kívánságát teljesítsék, még azokat is, amelyek csupán a gondolatokban fogalmazódtak meg. Így szép lassan, a fiúgyermek kamaszkorára, megépítették álmaik házát, és boldogan költöztek az egészséges vidékre.
Itt a mese vége, és itt kezdődik a könyörtelen igaz történet. A szép és okos fiúgyermeknek az átlagosnál több álma is megvalósult. Kis szobája helyett tágas-kényelmes fiúszobát kapott, gondoskodó nagymamát, hűséges kutyát, hízelgő cicát és kalandos vágyakat valóra váltó lovakat.
Melyik kamasz srác ne örülne a titkos álmaik eme megtestesülésének? Történetünk hősének azonban valami mégis nagyon-nagyon hiányzott. A hiányérzetét füves füsttel próbálta „enyhíteni”.
Az édesanya érezte, lelke mélyén tudta, hogy fia körül sűrűsödik a köd, amin nem láthat át Bízott gyermeke őszinteségében, hinni akart okos fia nyugtató szavaiban. De lelkében tovább csirázott a kétely mérgező magja: valami nincs rendben.
Segítséget keresett, szakemberekkel próbálta fia titkát kibogozni. Az eredmények biztatóak voltak, de az édesanya nem tudott megnyugodni. Aztán jelentkezni kezdtek a félreérthetetlen jelzések is az iskolából, a kicsi nagyfiú sok hiányzásáról. A gyanú fokozódott. Édesapa, édesanya egymást támogatták, erősítették a titok megfejtése közben.
Végül orvoshoz fordultak – a szülők őszinték voltak, és bizakodóak. A doktor válasza azonban elutasító volt. Vajon minek az alapján kérik a szülők gyermekük vér- és vizeletvizsgálatát? Milyen papiros igazolja feltevésüket?
Végül az iskola segített a szülők vergődésén. A hiányzási órák száma túllépte a paragrafus által megengedett óraszámot. Most már papirost is lehetett kiállítani, és itt indul el a bürokratikus életmentő folyamat: a történet megtalálta kijelölt medrét. A rendőrség szolgálati helyiségében reális alakot öltött -- papíron -- az édesanya feltevése. Egyetlen szemefénye a marihuána hódolójává vált.
Lelkébe az öröm első halvány sugara költözött. Félt, de már tudta, hogy fia most már jó kezekbe kerül.
Nyitva áll előtte a megváltás kapuja.
Hozzászólások
Kapcsolódó cikkek
Drogok hálójában
Az egész világon egyre nagyobb társadalmi problémát jelent a drogfogyasztás. A legrizikósabb csoportot a fiatalok képezik.
2006.2.27.
A rovat további cikkei
Üresség
A minap az aktuális kérdést feszegették ismét – mi mást, mint a „járványhoz” kapcsolódó oltás/nemoltás témáját
2024.11.20.
Jótékonyság
Az élet tele van szárnyalásokkal és zuhanásokkal. Kellemes meglepetésekkel és csalódásokkal.
2024.10.30.
Valakik és tényezők
Ma mindenki valaki akar lenni. Valaki, aki megmondja másoknak, hogy azok mit csináljanak, és azt hogyan tegyék.
2024.4.18.
Szavak
A naponta átlagosan legtöbbször elhangzott szó egy ideje egész biztosan az elfogadás, a másság, a megértés és a tolerancia.
2024.3.9.
Előjogok
Tudom, lejárt lemez, de feltette már valaki azt a kérdést, hogy a kovidinvázió alatt a teszt vagy az oltás mellé miért kapott egy darab papírt? A teszteléshez járó papírdarab határidős volt, és úgy szolgált, mint előjog, belépőjegy a társadalomba.
2023.10.11.
Gondolatok a szabadságról
A szabadság szó inflálódott el leginkább, és itt érhető tetten a legnagyobb csúsztatás, mert a szabadság színes zászlaja alatt a végső és totális diktatúrába menetel a világ...
2023.9.13.
Halló, van ott valaki?
Megszámlálhatatlan kommunikációs csatornánk van, de vajon megtaláljuk egymást?
2023.5.16.
Előregyártott jövő
1950-es évek: a kezdetekben a faluban csak két ház volt „tele vízióval”. Oda gyűltek a szomszédok a rövid műsoridőben…
2023.5.15.
Egy szakítás után
Egy szakítás után soha meg nem válaszolt kérdések sorozata tart éberen éjszakánként.
2023.4.28. 16
Hazudni szabad?
Manapság nem szokás mélyebbre ásni, megszoktuk a felszínes életet. S ha valaki olykor elgondolkodásra buzdít, azonnal megbélyegzik: konteós. Vajon miért?
2023.4.9.