Nyári románc
Avagy az életben semmire sincs garancia.
Az idilli panzióban egymásnak adták a kilincset a vendégek. Az egyik hétre két házaspár (harminc és negyven év közötti barátok), és két kisgyermekes család (huszonéves felnőtt tagokkal) érkezett. A fiatal családok férfitagjai másnap reggel visszautaztak a városba – dolgozniuk kellett, hogy a megfelelő életszínvonalat tudják biztosítani. A két fiatal anyuka magára maradt, két-két óvodáskorú kisgyermekével. Az egyikük egy hosszú hajú, talpraesett, beszédes nő volt, a másik sovány, szemüveges, hallgatag. Az életrevalóbb minden reggel mesét olvasott a gyerekeknek a szomorú, szőke herceg után sóvárgó királykisasszonyról, akiért egy szép napon eljött a herceg fehér lován, és azt kérdezte: hozzám jössz-e feleségül?A kislányok szájtátva hallgatták a mesét, a vidám anyuka pedig jókat kacagott. A szemüveges fiatal nő többnyire szótlanul ült a közös étkező sarokpadján. Tekintetét a földre szegezte, gyerekeihez ritkán szólt, a belépő vendégeknek sem köszönt vissza.
Az egyik házaspár nőtagja meg is sértődött, mikor már harmadszorra sem fogadta a köszönését. Ez már butaság, véleményezte a dolgot a férjének. A férje kioktatta: nem így van ez, majd megmutatom, tud ez a nő köszönni is. Attól kezdve a férfi különleges figyelmet szentelt a fiatal nőnek: hangosan köszönt, tekintetével a szemét keresve. Az étkezés után szép napot kívánt – hangosan, de csak rá nézve. Az ajtónál mindig bevárta és előre engedte. Igazi úriemberként viselkedett, aki tudja, hogy kell bánni a nőkkel. Két nap után a fiatal „hölgyike” már elpirult, mikor a férfi a helyiségbe lépett. A harmadik napon a pirulás mellett valami köszönésfélét is elrebegett, a negyedik napon már a tekintetét is felemelte és a férfiéba kapcsolta… Viszont továbbra sem köszönt sem a feleségeknek, sem a többi vendégnek.
Az öntudatos, tájékozott, negyven felé közelítő feleségek azért már rendelkeznek némi élettapasztalattal, és a megfigyelőképességük is kitűnő. Az említett feleség hamar észrevette a változást, amit persze csak a vak nem látott, viszont a baráti feleség, és a vidámabbik fiatalasszony igen. Így ment ez a kirándulás végéig. A vége felé azért kicsit fokozódott a dolog. A csendes szemüveges fiatalasszony ugyanis már a közös étkezésekkor sem hajtotta le a fejét, hanem irulva-pirulva pislogott a szomszédos asztal felé, hogy az egyetlen igazi úriember tekintetén csügghessen. A feleség dúlt-fúlt, a barátnő vigasztalt, a férj mit sem törődve a kezdődő családi drámával önelégülten konstatálta, még mindig nagy a vonzereje - próbálkozása sikerrel járt: megtanított egy illemtudatlan fiatal nőt köszönni. Naná, hogy a kísérő jelenséget is észrevette…! Legyezte is a hiúságát. Így a kapuzárási pánik küszöbén a hasonló siker nagyot dob a férfiúi önbizalmon.
Eljött az utolsó nap. Megérkeztek a fiatal férjek, akik eddig mentesültek az esti gyerekzsivajtól, kontroll nélkül sörözgethettek, kedvükre hentereghettek a tévé előtt, éjszakába nyúlóan, senkitől sem zavartatva.
A kirándulás utolsó közös vacsoráján a fiatalasszony férje is megjelent tehát. Sovány, bizonytalan, szemüveges férfi – olyan teddide-teddoda típus. A „hölgyike” tekintetét ismét a padlóra szegezte, csak tűzpiros orcái árulkodtak a lelkiállapotáról. A sikeres illemtani oktatást praktizáló sármos negyvenes férj hamar befejezte a vacsorát, a desszertet is az asztalon hagyta. Elment az erdőbe sétálni. Elégedett volt magával: még ennyi év után is képes a hódításra – lám, elég egy kis udvariasság, odafigyelés! Az ő felesége mélyen megbántva érezte magát. Rádöbbent, hogy sem az ápoltság, sem a műveltség, de még a csaknem húsz év hűség sem garancia semmire. El is határozta, ezentúl sokkal, de sokkal önzőbben éli majd az életét.
A fiatalasszony rájött: azon kívül, hogy elhamarkodottan és rosszul választott (hiába, annyit riogatták, hogy ketyeg a biológiai óra), elsiette a gyerekvállalást is. Tétova férje mellett sosem érezte biztonságban magát, és most hevesen vágyakozott a huszonegyedik századi úriember, egy igazi férfi, óvó-védő karjai közé.
A fiatal férj nem vett észre semmit.
Ez a nyár legalább három ember részére tanulságokkal zárult – arra figyelmeztet, ideje átértékelni eddigi életüket. Ezekre a dolgokra azonban évközben is ajánlatos odafigyelni!
Hozzászólások
A rovat további cikkei
Szuper lesz a napunk!
Coco Chanel legjobb gondolata: „Minél rosszabbul állnak a dolgaid, annál jobban kell kinézned!"
2025.2.25. 23
Üresség
A minap az aktuális kérdést feszegették ismét – mi mást, mint a „járványhoz” kapcsolódó oltás/nemoltás témáját
2024.11.20.
Jótékonyság
Az élet tele van szárnyalásokkal és zuhanásokkal. Kellemes meglepetésekkel és csalódásokkal.
2024.10.30.
Valakik és tényezők
Ma mindenki valaki akar lenni. Valaki, aki megmondja másoknak, hogy azok mit csináljanak, és azt hogyan tegyék.
2024.4.18.
Szavak
A naponta átlagosan legtöbbször elhangzott szó egy ideje egész biztosan az elfogadás, a másság, a megértés és a tolerancia.
2024.3.9.
Előjogok
Tudom, lejárt lemez, de feltette már valaki azt a kérdést, hogy a kovidinvázió alatt a teszt vagy az oltás mellé miért kapott egy darab papírt? A teszteléshez járó papírdarab határidős volt, és úgy szolgált, mint előjog, belépőjegy a társadalomba.
2023.10.11.
Gondolatok a szabadságról
A szabadság szó inflálódott el leginkább, és itt érhető tetten a legnagyobb csúsztatás, mert a szabadság színes zászlaja alatt a végső és totális diktatúrába menetel a világ...
2023.9.13.
Halló, van ott valaki?
Megszámlálhatatlan kommunikációs csatornánk van, de vajon megtaláljuk egymást?
2023.5.16.
Előregyártott jövő
1950-es évek: a kezdetekben a faluban csak két ház volt „tele vízióval”. Oda gyűltek a szomszédok a rövid műsoridőben…
2023.5.15.
Egy szakítás után
Egy szakítás után soha meg nem válaszolt kérdések sorozata tart éberen éjszakánként.
2023.4.28. 16
Hazudni szabad?
Manapság nem szokás mélyebbre ásni, megszoktuk a felszínes életet. S ha valaki olykor elgondolkodásra buzdít, azonnal megbélyegzik: konteós. Vajon miért?
2023.4.9.
Sokasodó furcsaságok
Csengetnek. Ajtót nyitok. A szélesre tárt ajtóban Mari néni vacog. Mondom lépjen beljebb...
2023.3.7.