A jótékony étcsokoládé
Már régóta tartják az étcsokoládét az egyik legősibb gyógyszernek.
Tudjunk meg többet az étcsokoládé jótékony hatásairól!
Először is tele van flavonoidokkal. Számos betegségek leküzdésében játszanak fontos szerepet. Ezek a vegyületek a vörösborban, számos gyümölcsben és zöldségben is megtalálhatók, de a legtöbbet minden élelmiszer közül az étcsokoládé tartalmazza. A „fekete” finomságban található kálium, vas és különböző vitaminok, mint például A-, C-, D- és E-vitamin.
Érdemes minden nap pár kockát enni, mivel csökkenti a magas vérnyomást, gátolja a vérrögképződést és gyulladáscsillapító hatása is van. Napi 40-50 g étcsoki elfogyasztása 10 százalékkal csökkenti a szívroham kockázatát.
Köztudott, hogy a csokoládé öröm- és boldogságérzetet kelt. A cukorbetegek is nyugodtan majszolhatják, mivel segít megelőzni a cukorbetegséget előidéző inzulinrezisztencia kialakulását. Fogyókúrázók figyelem! Nem kell lemondanotok az édes pillanatokról! Az étcsoki fékezi a táplálékfelvételt, sőt a fogyásban is segít.
A legtöbb antioxidánst a minimum 60 százalék kakaótartalmú étcsokoládék tartalmazzák, a boltokban ezért érdemes ezeket keresni. Ügyeljünk arra, hogy ezeket a finomságokat nagy forgalmú, megbízható üzletben vásároljuk, ellenőrizve a csomagolás épségét. Figyeljünk a szavatossági időre is. Tároláshoz bugyoláljuk a csokoládét alufóliába, majd folpackba. A felszínén vékony fehéres bevonat képződhet, de ez nem befolyásolja sem az ízét, sem az állagát.
Három ötlet, amit érdemes kipróbálni, ha csokoládéról van szó:
1. Reszeljünk 15 g étcsokoládét egy kávéscsészébe. Öntsük rá a forró kávét és egy kevés forralt tejet, és már kész is a mennyei tejeskávé.
2. Úgy lehet a csokoládét a legkönnyebben megolvasztani, ha egy hőálló tálba tesszük, lefedjük egy kistányérral, azután a kávéfőző platnijára helyezzük. Gyújtsunk alá, és időnként kevergessük meg a forró csokit.
3. A vanília remekül ízesíti a csokit. Érdemes a receptekben előírt vaníliakivonat mennyiségét megduplázni, akár egy evőkanálnyit is hozzáadni a csokoládéhoz.
Hozzászólások
A rovat további cikkei
Farsangoló
Farsangi ételekben nincs hiány: gondoljunk csak a többféle módon elkészíthető fánkokra, kocsonyákra, hideg és meleg ételekre. (Receptekkel)
2025.1.22. 13
Nincs farsang fánk nélkül
A vízkereszttől hamvazószerdáig, vagyis a húsvét előtti negyvenedik napig tartó időszak a bálozás, mulatozás, evés-ivás ideje. (Receptekkel)
2025.1.19. 1 20
Szilveszter éjjelére
A pezsgővel való koccintás a világ minden táján hagyomány. (Receptekkel!)
2024.12.30. 5
Szilveszterezzünk!
A konyhában természetesen szilveszter idején sem tétlenkedhetünk.
2024.12.30. 1 16
Tippek a vitamindús ünnepi menühöz
A karácsonyi időszakban az ételek kiemelt jelentőségűek. A hangsúly a hagyományos ételsoron van, ám az ünnepi menüben kapjanak méltó helyet a zöldségek is!
2024.12.16.
Novemberi örömök
November hava kulináris élvezetekben gazdag hónap. Nézzük csak, mit tartogat!
2024.11.5. 21
Alma, a csodálatos
Bátran állítható, hogy az alma az emberiség egyik legrégebbi, gyógyító hatással is rendelkező tápláléka. (Receptekkel)
2024.10.20. 35
Grillpartira
Mivel elérkezett a grillezős-sütögetős, laza kerti partik időszaka, az alábbiakban ötleteket kínálunk a grillezéshez.
2024.8.2. 1 5
Hűsítő nyári finomságok
Vitathatatlanul tombol a nyár. Jólesik ilyenkor minden, ami hűsít.
2024.7.19. 12