Hamis brassói
Rizses-húsos íztolvajlás, hétköznapi fűszerekkel.
Alábbi receptünket azon olvasóinknak ajánljuk, akik brassói aprópecsenyét szeretnének készíteni, de egyrészt nincs otthon szalonnájuk, paradicsomuk, paprikájuk és krumplijuk, másrészt nem hajlandóak kimozdulni otthonról, hogy a közeli boltban megvegyék a hiányzó hozzávalókat.
Hozzávalók: 60-70 dkg disznó színhús (tarja, lapocka, comb – mindegy), 1 nagy fej vöröshagyma, 4-5 gerezd fokhagyma, olaj, 40-50 dkg zöldborsó, 2 dl kecsup (a legjobb a nagymama-féle házi), 1 húsleveskocka, só, bors, majoránna, őrölt pirospaprika
A húst megmossuk, szárazra töröljük, majd hüvelykujjnyi nagyságú csíkokra vágjuk. A hagymát megpucoljuk, vékony karikákra metéljük, majd nagyobb lábasban, forró olajon, kis lángon dinsztelni kezdjük. Rápréseljük a 4-5 gerezd fokhagymát, elkeverjük, majd lefedjük, és pár percig pároljuk.
Amikor a hagyma már összefonnyadt, ráöntjük a nagyi kecsupját, elkeverjük, felforraljuk. Erre borítjuk rá a húst, és a következőképp fűszerezzük: megszórjuk egy kiskanál sóval, három kiskanál majoránnával, fél kiskanál őrölt borssal és egy kiskanál őrölt pirospaprikával. Alaposan összekeverjük, és miközben a hús szép színt kap, külön kis edényben megpárolunk 40-50 dkg zöldborsót. (Dolgozhatunk előfőzött mirelit borsóval is: ilyenkor egy kis műanyag edénybe helyezzük a zöldséget, és leöntjük másfél deci forró vízzel, amit 3-4 perc múlva le is önthetünk róla.)
A megkapódott, félig kész pörköltbe belekeverjük a puha borsót, és fedő nélkül főzzük tovább, hogy a lé kicsit elpárologjon (nem árt gyakran kevergetni, nehogy leégjen az alja). Eközben egy húsleveskockát feloldunk kb. 2 deci forró vízben, és ha a hús leve némileg elfőtt, hozzáöntjük az így kapott instant húslevet. Végül gyakori keverés mellett megvárjuk, míg a hús teljesen megpuhul.
A végén jön az igazi csalás! Ahelyett, hogy a pörköltet ráöntenénk egy adag csíkokra vágott főtt krumplira, és a sütőben összesütnénk vele (ahogy azt az igazi brassóival kell csinálni), egyszerűen rizst főzünk hozzá, és azzal tálaljuk.
Jó étvágyat kívánunk!
Hozzászólások
A rovat további cikkei
Novemberi örömök
November hava kulináris élvezetekben gazdag hónap. Nézzük csak, mit tartogat!
2024.11.5. 21
Alma, a csodálatos
Bátran állítható, hogy az alma az emberiség egyik legrégebbi, gyógyító hatással is rendelkező tápláléka. (Receptekkel)
2024.10.20. 35
Grillpartira
Mivel elérkezett a grillezős-sütögetős, laza kerti partik időszaka, az alábbiakban ötleteket kínálunk a grillezéshez.
2024.8.2. 1 5
Hűsítő nyári finomságok
Vitathatatlanul tombol a nyár. Jólesik ilyenkor minden, ami hűsít.
2024.7.19. 12
A nyár illata
A sárgabarack leginkább nyers állapotában fejti ki áldásos hatását, de számtalan formában hasznosíthatjuk még. (Receptekkel!)
2024.7.1. 9
A tavasz vitaminbombái
Hónapos, fehér, fekete, jégcsap – legyen szó bármelyik retekfajtáról, mindegyik fogyasztása javasolt. (Receptekkel)
2024.4.9. 25
Kulináris segédek
Praktikus konyhai eszközök és tippek a mindennapokhoz, hogy könnyebb legyen a konyhatündérkedés.
2024.3.4.
Saláták
Itt az ideje, hogy belevessük magunkat a tavaszba, és az első zöldségek korlátlan fogyasztásába! (Receptekkel)
2024.2.22. 18
Farsangoló
Farsangi ételekben nincs hiány: gondoljunk csak a többféle módon elkészíthető fánkokra, kocsonyákra, hideg és meleg ételekre. (Receptekkel)
2024.1.11. 13
Gyógyító fűszerek
A fűszerek elengedhetetlen hozzávalók ételeinkből, jellegzetes ízzel, zamattal gazdagítják táplálékainkat.
2024.1.7. 2