Születésnapi grillparti
Házibuli-sorozatunk harmadik része.
Szerencsésnek mondhatom magam, amiért a nyár kellős közepén ünneplem születésnapomat. Ilyenkor rendre forrón tűz a nap, estére pedig épp kellemes lesz a levegő hőmérséklete ahhoz, hogy tüzet gyújtsunk, beizzítsuk a kerti grillezőt. Míg a délután a dinnyeevésé, addig a nap leszálltának közeledtével már mindenki nyálcsorgatva várja a különféle sült húsokat, elvégre egy igazi ínyenc születésnapján vesznek részt! Mint azt olvasóink már a házibuli-sorozat előző cikkeiből is megtapasztalhatták, jómagam az egyszerűség híve vagyok, ennek ellenére nem mondok le a finom falatokról sem: arra törekszem, hogy kevés fáradozással készítsek ínycsiklandozó ételeket. A nyár ugyan már elmúlt, de még mostanság is vannak kellemes napos délutánok ahhoz, hogy egy kis kerti sütést rendezzünk.
Hozzávalók: szafaládé, kolbász, szalonna, csirkecombok, szilva, alma, barack, vöröshagyma, grillfűszer, kenyér.
Elsőként a szafaládét, a kolbászt és a szalonnát készítsük el, afféle előételként, na meg persze hogy a belőlük kisülő zaftban forgathassuk meg későbbiekben a csirkecombokat is!
A szafaládét és a kolbászt hosszában vágjuk félbe, és a hátukra vagdossunk kis csíkokat. A szalonnát egyszerűen szeleteljük fel, és osszuk két részre. (Tipp: A bevásárlásánál figyeljünk arra, hogy a szalonna minél puhább legyen, ugyanis a szétosztott adag egyik felével a combokat fogjuk körbetekerni!) A hagymát és a gyümölcsöket karikázzuk fel, a combokat pedig legjobb, ha kifilézzük, s csak utána forgatjuk meg ízlés szerint a grillfűszerben. (Csont nélkül könnyebben átsül.)
A grillrácsot burkoljuk be alufóliával, így a kisülő nedvek, melyeket később jól kihasználhatunk, nem vésznek el. Először a szafaládét, a kolbászt és a szalonnát süssük meg jó alaposan, ezután hagymakarikákat is bátran helyezhetünk a grillre. Ha ezek már szép barnár/pirosra sültek, következhetnek a csirkecombok, melyeket egy-két szelet szalonnával tekertünk körbe. A grillfűszer csak alap, de az ízen fantasztikusan nagyot dob, ha hagyjuk, hogy az előzőleg kisült lé átjárja a combszeleteket. Most helyezzük köré, illetve rá a gyümölcskarikákat, akár egyszerre, akár külön-külön, s hagyjuk ezeket is alaposan átsülni. A comb épp csak hogy átvesz valamennyi aromát: cseppet sem lesz édes, viszont hagy maga után valami ínycsiklandozó mellékízt.
Legvégül, ha már mindent megsütöttünk, néhány szelet kenyeret is megforgathatunk az ugyan kalóriadús, de mennyei szaftban, amely a végére a bealufóliázott grillrácson marad.
Barátaimmal leginkább dobozos sört szoktunk fogyasztani ilyen alkalmakkor, de nem árt, ha ott van az asztalon egy-egy üveg kofola, tonik vagy natúr ásványvíz. Sőt, ha kissé igényesebbek akarunk lenni, az este folyamán tapasztalt ízeket csak megkoronázza egy-egy pohár jó bor.
Hozzászólások
Kapcsolódó cikkek
Kirántott szőnyeg
Hosszú kihagyás után ismét jelentkezem egy egyszerű, de nagyszerű recepttel!
2008.5.25.
Variációk hot dogra
Ahogy a múlt héten ígértük, itt van házibuli-sorozatunk legújabb része.
2007.9.28. 6
Haverok, buli, szendvics
Új sorozattal jelentkezünk, melyben házibulikra alkalmas, egyszerűen elkészíthető, de rendkívül ízletes ételeket mutatunk be.
2007.9.16. 1
A rovat további cikkei
Farsangoló
Farsangi ételekben nincs hiány: gondoljunk csak a többféle módon elkészíthető fánkokra, kocsonyákra, hideg és meleg ételekre. (Receptekkel)
2025.1.22. 13
Nincs farsang fánk nélkül
A vízkereszttől hamvazószerdáig, vagyis a húsvét előtti negyvenedik napig tartó időszak a bálozás, mulatozás, evés-ivás ideje. (Receptekkel)
2025.1.19. 1 20
Szilveszter éjjelére
A pezsgővel való koccintás a világ minden táján hagyomány. (Receptekkel!)
2024.12.30. 5
Szilveszterezzünk!
A konyhában természetesen szilveszter idején sem tétlenkedhetünk.
2024.12.30. 1 16
Tippek a vitamindús ünnepi menühöz
A karácsonyi időszakban az ételek kiemelt jelentőségűek. A hangsúly a hagyományos ételsoron van, ám az ünnepi menüben kapjanak méltó helyet a zöldségek is!
2024.12.16.