Zöldséges fogások
Előételként vagy vacsorára...
Padlizsánpizza
Hozzávalók 2 személyre: egy kb. 40 dkg-s padlizsán, egy zacskó (15-20 dkg) mozzarella sajt, egy-két nagyobb paradicsom (vagy pár szem kisebb paradicsom), olívaolaj, só, bors, pár bazsalikomlevél, petrezselyem zöldje, ízlés szerint egy kis fej fokhagyma
A sütőt előmelegítjük 200 Celsius-fokra (vagy légkeveréses 180 fok). A padlizsánt megmossuk, végét levágjuk, majd félbevágjuk, és a sütőlapra tesszük. 20-25 percig sütjük. Közben felszeleteljük a sajtot és a paradicsomot. Egy kis tálkában összekeverünk 1-2 evőkanál olívaolajat, ízlés szerinti mennyiségű sóval, frissen őrölt borssal, apróra tépkedett bazsalikommal és petrezselyem zöldjével. Aki szereti, apróra vágott fokhagymát is keverhet hozzá. Ha megsült a padlizsán, kivesszük a sütőből, és megkenjük az olívaolajos keverékkel (ha előtte kanállal pár mélyedést vágunk a zöldségbe, nem folyik le róla az olaj) majd felváltva rárakjuk a mozzarella- és paradicsomszeleteket. Ezután még 5 percre visszatesszük a forró sütőbe.
Cékla Jamie Oliver módra
H. 2 személyre: egy nagyobb vagy két kisebb cékla (kb. 40 dkg), 20 dkg Hüttenkäse (túróhoz hasonló friss sajt, kiváltható túró és tejszín keverékével), 2 evőkanál olívaolaj, 1-2 evőkanál balzsamecet, 1 teáskanál citromlé, kevés reszelt citromhéj, só, frissen őrölt bors, 1-2 ág kakukkfű (ha nincs, bazsalikommal és petrezselyemmel is kiválthatjuk)
A céklát megfőzzük. Ha kihűlt, meghámozzuk, majd tetszés szerint felszeleteljük vagy felkockázzuk, és szétosztjuk két tányérra. Meglocsoljuk egy kis balzsamecettel és olívaolajjal. A sajthoz szintén olajat keverünk, valamint sót, borsot, citromlevet és citromhéjat. A megmosott, megszárított kakukkfű levélkéit (vagy az apróra tépkedett bazsalikomleveleket, apróra vágott petrezselymet) is a sajthoz keverjük, és a sajtot a céklára halmozzuk. Pirítóssal vagy friss kenyérrel nagyszerű vacsora. (Sült céklával is készíthetjük, úgy is nagyon finom.)
Hozzászólások
A rovat további cikkei
Gesztenye: nemcsak nasi
Sült gesztenye, gesztenyés sütemény, gesztenyepüré. Csupa-csupa finomság! (Receptekkel)
2023.11.18. 13
A sokoldalú tök
Az ősz beköszöntével a boltok polcain megjelentek a különféle színű és méretű tökök, és jelen lesznek még jó ideig.
2023.10.19. 4
Gyógyító fűszerek
A fűszerek elengedhetetlen hozzávalók ételeinkből, jellegzetes ízzel, zamattal gazdagítják táplálékainkat.
2023.9.30. 2
A sokoldalú málna
A málna a legfinomabb gyümölcsök egyike. Fogyasztható nyersen, de kiváló desszertalap is. (Receptekkel.)
2023.8.15. 2
Sütik váratlan vendégeknek
Ha már nincs annyi időnk, hogy szárazsüteményt gyúrjunk-sodorjunk-szaggassunk...
2023.8.2.
Ki nem hagyható zöldségek
Paprika, paradicsom – ha gyermekünk nyersen nem szereti, kínáljuk neki ételek hozzávalóiként.
2023.8.1.
Barátkozzunk meg a padlizsánnal!
Törökparadicsom vagy tojásgyümölcs néven is ismerhetjük ezt az egyik legfinomabb zöldségfélét. (Receptekkel)
2023.7.25.
A mozzarella „árnyalatai"
A mozzarella Olaszországból indult hódító útjára, mára a világ minden pontján kedvelt alapanyag, az otthoni és az éttermi konyhákon egyaránt.
2023.7.23.
Hűsítő nyári finomságok
Vitathatatlanul tombol a nyár. Jólesik ilyenkor minden, ami hűsít.
2023.7.14. 12
A nyár illata
A sárgabarack leginkább nyers állapotában fejti ki áldásos hatását, de számtalan formában hasznosíthatjuk még. (Receptekkel!)
2023.7.10. 9
Nyári kerti parti
Nincs jobb annál, mint amikor egy dolgos hét után a megfáradt ember családi-baráti körben tölti el a pihenésre szánt hétvégét. (Receptekkel)
2023.7.7. 16
Nemcsak a tengerészek kedvence
A spenót az egyik legegészségesebb kerti zöldségféle. Ha jól készítjük, nagyon finom! (Receptekkel)
2023.6.1.