Végre itt a tavasz!
Most már elhiszem, hogy tényleg tavaszodik. Ha süt a nap, akár rövid ujjúban is lehet az ember.
Elpakoltam a téli ruháinkat, kimostam a nagykabátokat, elraktam őket „nyaralni“ a szekrénybe. Átnéztem a tavaszi-nyári holmijaimat, és úgy örültem, hogy végre hordhatom azokat! És főleg annak örültem, hogy már nem kell harisnya a nadrág alá!
Kislányom is láthatóan örül a jó időnek. Nagyokat sétálunk, már babakocsi nélkül, gyalog is eljutunk bárhová. A hétvégén szép napos idő volt, így hát szombat délután lementünk a lakótelepi játszótérre. Anna lányom két órán keresztül játszott a homokozóban, gondolom, be akarta hozni a téli lemaradást. Jöttek-mentek a lakótelepi gyerekek, homokoztak, hintáztak, labdáztak, kergetőztek.
A játszótér egyik sarkában három anyuka beszélgetett – vagyis inkább gyermekük apját szidták. A sors fintora, hogy mind a hármójuknak kisfia született... Később megérkezett egy romacsalád, persze csak a mama és a gyerekek. Ámulattal néztem az anyuka utolsó divat szerinti öltözékét, legjobban a csillogó, flitterekkel díszített csizmán akadt meg a tekintetem. A két roma kislány szintúgy nagyon divatosan volt felöltözve. Megfigyeltem, hogy nem is igen a játszótér kötötte le őket, hanem inkább a szénsavas, cukros üdítőket kortyolgatták anyjuk mellett. De legalább friss, tavaszi levegőt is szívtak!
Nagy nehezen meggyőztem a kislányomat, hogy most már ideje hazamenni. Az esti fürdésnél a füléből és az orrából is homokot szedtem ki... Nagyon élvezte a mai napot, jól elfáradt, szépen elaludt.
Másnap délelőtt szemerkélt az eső, de délutánra újra hétágra sütött a nap. Úgy döntött a családunk, hogy kirándulunk egyet -- elmegyünk Győrbe. A belvárosban alig lehetett parkolni, annyi volt az autó. A sétányon sok a tavaszt élvező, sétáló ember, kisgyerekkel, babakocsival, kutyával. Egy kétéves kislány megkergette az amúgy szelíd galambokat. A kávézók már kitették az utcára az asztalokat, lehet kint sütizni, kávézni. Mindenhol teltház, a fagyizók előtt hihetetlenül hosszú sorok. Megnéztük a megáradt Mosoni-Dunát. Anna lányom megjegyezte, hogy megfürödne benne, ám mi nem tartottuk ezt olyan jó ötletnek.
Lassan visszasétáltunk az autóhoz: irány haza! Útközben nagy meglepetésemre három nyuszit láttam kergetőzni az úttól nem messze. Hát igen, semmi kétség, itt a tavasz, hiszen már a nyulak is készülődnek a húsvétra.
Hozzászólások
A rovat további cikkei
Üresség
A minap az aktuális kérdést feszegették ismét – mi mást, mint a „járványhoz” kapcsolódó oltás/nemoltás témáját
2024.11.20.
Jótékonyság
Az élet tele van szárnyalásokkal és zuhanásokkal. Kellemes meglepetésekkel és csalódásokkal.
2024.10.30.
Valakik és tényezők
Ma mindenki valaki akar lenni. Valaki, aki megmondja másoknak, hogy azok mit csináljanak, és azt hogyan tegyék.
2024.4.18.
Szavak
A naponta átlagosan legtöbbször elhangzott szó egy ideje egész biztosan az elfogadás, a másság, a megértés és a tolerancia.
2024.3.9.
Előjogok
Tudom, lejárt lemez, de feltette már valaki azt a kérdést, hogy a kovidinvázió alatt a teszt vagy az oltás mellé miért kapott egy darab papírt? A teszteléshez járó papírdarab határidős volt, és úgy szolgált, mint előjog, belépőjegy a társadalomba.
2023.10.11.
Gondolatok a szabadságról
A szabadság szó inflálódott el leginkább, és itt érhető tetten a legnagyobb csúsztatás, mert a szabadság színes zászlaja alatt a végső és totális diktatúrába menetel a világ...
2023.9.13.
Halló, van ott valaki?
Megszámlálhatatlan kommunikációs csatornánk van, de vajon megtaláljuk egymást?
2023.5.16.
Előregyártott jövő
1950-es évek: a kezdetekben a faluban csak két ház volt „tele vízióval”. Oda gyűltek a szomszédok a rövid műsoridőben…
2023.5.15.
Egy szakítás után
Egy szakítás után soha meg nem válaszolt kérdések sorozata tart éberen éjszakánként.
2023.4.28. 16
Hazudni szabad?
Manapság nem szokás mélyebbre ásni, megszoktuk a felszínes életet. S ha valaki olykor elgondolkodásra buzdít, azonnal megbélyegzik: konteós. Vajon miért?
2023.4.9.
Sokasodó furcsaságok
Csengetnek. Ajtót nyitok. A szélesre tárt ajtóban Mari néni vacog. Mondom lépjen beljebb...
2023.3.7.