Más-kép
Ha nagyon vágyunk valamire, és szeretnénk a kedvesünktől megkapni, akkor a legjobb, ha nem célozgatunk, és nem áltatjuk magunkat, hanem egyenesen rámutatunk: ezt kérem!
Ez így nem meglepetés, és nem is túl romantikus, igaz?
De be kell látnunk, hogy a kedvesünk a kedvesünk, nem pedig egy gondolatolvasó. (Bár –szerencsére - kivételek mindig vannak!) Ő férfi, én meg nő vagyok, és másként nézünk a világ dolgaira, egyszerűen azért, mert másként működik az agyunk.
A minap egy érdekes dokumentumfilmet láttam a női és férfi agy különbözőségéről. Hogy a két nemnek más és más gyengéi és kiválóságai vannak, az köztudott, ez így is van rendjén.
A műsor viszont azért ragadott magával, mert az eltéréseket konkrét emberi kísérlettel mutatta be. A filmen látott – valószínűleg magával elégedetlen -- nő ugyanis nézők millióinak szeme előtt vált férfivé, plasztikai vagy más „szikés” beavatkozás nélkül.
Az előzményekről sajnos lemaradtam, de a képsorok „fejbevágó hatása” így sem maradt el.
A nővel a kezelés megkezdése előtt, majd közben is, többféle feladatot végeztettek el a kutatók, akik ezalatt az agyműködést igyekeztek feltérképezni. A kezelés pedig újabb és újabb adag férfihormon beadagolásából állt.
Csupán fél év elteltével elképesztő eredmények születtek. A női agy mintha átrendeződött volna: ugyanazon feladatok teljesen más területeket aktivizáltak, méghozzá azokat a területeket, amelyeket tipikusan a férfiak agya használ.
A hormonkezelés hatására a női agyból férfiagy lett, méghozzá meglepően rövid idő alatt.
De természetesen az átalakulást külső jegyek is igazolták. Megváltozott például a kísérleti alany arca, megvastagodott a szemöldöke, nőni kezdett a szakálla és a bajsza. A keze sem az a kecses női kéz volt már, és a hangja is egyre mélyült. Mindössze néhány hónap leforgása alatt egészen férfiassá vált a nő, aki azt nyilatkozta, hogy ebben az új külsőben sokkal jobban érzi magát, sokkal inkább önmaga, mint azelőtt. Idővel majd a műtétre is vállalkozik.
Vajon hosszútávon az efféle „evolúciós zavargások” milyen következményekkel járnak? Mi lesz majd a nővel, aki már férfi…?
A műsor az ilyen jövőre vonatkozó kérdésekre nem adott feleletet. Heppienddel ért véget, én pedig csak ültem, tátott szájjal, a képernyő előtt...
Hozzászólások
A rovat további cikkei
Valakik és tényezők
Ma mindenki valaki akar lenni. Valaki, aki megmondja másoknak, hogy azok mit csináljanak, és azt hogyan tegyék.
2024.4.18.
Szavak
A naponta átlagosan legtöbbször elhangzott szó egy ideje egész biztosan az elfogadás, a másság, a megértés és a tolerancia.
2024.3.9.
Előjogok
Tudom, lejárt lemez, de feltette már valaki azt a kérdést, hogy a kovidinvázió alatt a teszt vagy az oltás mellé miért kapott egy darab papírt? A teszteléshez járó papírdarab határidős volt, és úgy szolgált, mint előjog, belépőjegy a társadalomba.
2023.10.11.
Gondolatok a szabadságról
A szabadság szó inflálódott el leginkább, és itt érhető tetten a legnagyobb csúsztatás, mert a szabadság színes zászlaja alatt a végső és totális diktatúrába menetel a világ...
2023.9.13.
Jótékonyság
Az élet tele van szárnyalásokkal és zuhanásokkal. Kellemes meglepetésekkel és csalódásokkal.
2023.5.30.
Halló, van ott valaki?
Megszámlálhatatlan kommunikációs csatornánk van, de vajon megtaláljuk egymást?
2023.5.16.
Előregyártott jövő
1950-es évek: a kezdetekben a faluban csak két ház volt „tele vízióval”. Oda gyűltek a szomszédok a rövid műsoridőben…
2023.5.15.
Egy szakítás után
Egy szakítás után soha meg nem válaszolt kérdések sorozata tart éberen éjszakánként.
2023.4.28. 16
Hazudni szabad?
Manapság nem szokás mélyebbre ásni, megszoktuk a felszínes életet. S ha valaki olykor elgondolkodásra buzdít, azonnal megbélyegzik: konteós. Vajon miért?
2023.4.9.
Sokasodó furcsaságok
Csengetnek. Ajtót nyitok. A szélesre tárt ajtóban Mari néni vacog. Mondom lépjen beljebb...
2023.3.7.
Szivárványos világbéke
A fogyasztói társadalom kényelmébe süppedve talán nem is vesszük észre, micsoda propaganda vesz bennünket körül.
2023.1.23.